Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Якщо автомобіль придбаний у шлюбі , але оформлений на чоловіка, чи можу я, як дружина, перетендувати на машину?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, 25 років досвіду
ДОБРОГО ДНЯ.
Згідно зі статтею 183 ЦК України, майно або предмет, розділ яких в натурі неможливий, визнаються неподільними. У теж час у відповідності зі статтями 60, 61 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час проживання у шлюбі, є їх спільною власністю, незалежно від того кого вказано власником.
Так як автомобіль неможливо розділити на частини без заподіяння йому непоправної шкоди він визнається неподільним майном. Виходячи з цього, існують різні варіанти розподілу машини при розлученні.
Супруги можуть самостійно полілити спільне майно, передавши право власності одному з них
Норми Закону, яка б реглювала розподіл майна виходячи з гендерної приналежності не має. У випадку судового поділу, суд найчастіше передає цей транспортний засіб тому з подружжя, хто частіше його використовував під час шлюбу, зобов’язавши його виплатити грошову компенсацію в розмірі половини вартості автомашини колишньому чоловікові або дружині.
При визначенні, кому має належить в натурі автомобіль можуть бути враховані такі підстави, як необхідність автомобіля для підприємницької або професійної діяльності, те з ким із подружжя мешкають малалітні діти та інше.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
За потреби може бути надана письмова консультація.
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Доброго дня!
Майно придбане під час шлюбу є спільною сумісною власністю подружжя і при розлученні ділиться ними порівну. Автомобіль, взятий в кредит, чи придбаний за спільні кошти (причому не важливо на чиє ім’я оформлені документи) відноситься до складу спільного сумісного майна подружжя.
Однак, потрібно знати, що якщо автомобіль придбаний за особисті кошти одного з подружжя, отриманий в дарунок або успадкований, він буде особистою власністю одного з подружжя та не підлягає поділу. Другий подружжя не має права претендувати на дане майно, навіть якщо користувався ним в якості зручного сімейного автотранспорту. Однак, в деяких випадках право особистої приватної власності може бути оспорено.
Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. І є рівними у своїх правах.
Поділ може бути здійснений як за домовленістю подружжя, так і за судовим рішенням.
Автомобіль відноситься до категорії рухомого майна та є річчю неподільною.
Якщо виникнуть додаткові питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".