Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 липня 2022, питання №69498

Свидетельство о рождении ребенка

Здравствуйте. Я гражданка Украины. Нахожусь заграницей, в Турции. Подавала документы в посольство Украины в Турции на свидетельство, гражданство ребёнка(Украины). Получила свидетельство о рождении ребёнка. Указывала что мать-одиночка. Отца сказали написать выдуманное имя..

Получила свидетельство- в строке отец - написана моя фамилия, выдуманное имя и отчество.
Сказали что теперь мне нужно справку какую-то взять, что отца нет..

Теперь не понимаю. Зачем указывали вообще кого-то. Это ошибка? Ведь такого человека не существует в жизни, точнее это не отец моего ребёнка..
Должен быть прочерк?
Нужно снова ехать в посольство?

Відповіді юристів (2)

    Кузьменко Богдан  Сергійович

    Добрый день, в данном случае нужна полная консультация в ходе которой будет разработан определённый алгоритм действий, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Катерина!

    Щоб виправити помилку в актових записах цивільного стану (в даному випадку у свідоцтві про народження дитини), треба звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного за місцем проживання із заявою. Внутрішньо переміщені особи (а також жителі непідконтрольної території) вправі звернутися з такою заявою до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного на їх вибір (п.2.1 «Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання»).

    Вам жеж треба знову звернутись до посольства.

    Відділ державної реєстрації актів цивільного стану (або посольство) не вправі відмовити у прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.

    Відповідно до п. 2.5 «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається:

    • особою, щодо якої складено актовий запис;
    • одним із батьків неповнолітнього (малолітнього);
    • піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього;
    • опікуном недієздатної особи;
    • спадкоємцем померлого;
    • представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

    До заяви потрібно додати(п.2.7 «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання»): свідоцтво, у якому зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;– інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті (п.2.6«Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання»).

    Це можуть бути наступні документи:

    – повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;– копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому;– паспорти батьків або самої особи, щодо даних якої треба внести зміни.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля моєї аватарки. Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України