Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

18 липня 2022, питання №69534 150₴

Обязательства по трудовому договору

Здравствуйте, был бы признателен если бы вы смогли мне подсказать законность действий моего работодателя. Дело в том что я несколько лет назад работал в Glovo(доставка). Там мной был подписан трудовой договор, и что важно там вроде как был момент со штрафами. Я отработал там пару недель и ушел, то есть не совсем так как у них не было офиса куда можно было прийти, я не забрал свой договор, но сотрудники меня заверили что договор будет аннулировал. И вот спустя несколько лет, мне звонят коллекторы и просят вернуть деньги которые я должен компании Glovo. Подскажите могут ли они претендовать на эти штрафные деньги, если я не работал у них несколько лет? Был бы признателен если бы вы ответили в телеграм по этому номеру, так как ваш номер у меня не подписан, и я его не увижу.

Відповіді юристів (10)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Дмитро!

    Штрафні санкції за що?

    Яким чином було закінчено взаємну співпрацю? За угодою сторін, чи за Вашим бажанням?

    ВСЕ Ж ДЛЯ ПОВНОЇ ВІДПОВІДІ ПОТРІБНО БАЧИТИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР, ЯКИЙ ВАМИ БУЛО ПІДПИСАНО. БЕЗ НЬОГО ДУЖЕ СКЛАДНО ПРОВЕСТИ ПРЕДМЕТНУ ПРОФЕСІЙНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Пока вам не придет какое-то официальное уведомлением (письменная претензия или документ из суда открытии судебного дела), смысла общаться с ними или разбираться касательно законности данного штрафа нет. А без договора, что вы подписали, трудно сказать, насколько законно требование о возврате средств. А коллекторов просто заблокируйте.

    Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.

    Комаса Александр Владимирович
    Комаса Александр Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Чернігів, 12 років досвіду

    Доброго дня! З описаного Вами взагалі незрозуміло, на якій підставі у Вас щось вимагають? І до чого тут колектори, оскільки зазвичай вони займаються проблемними кредитами. Та й взагалі, ким представляються так звані колектори, коли телефонують? Можливо є доцільним звернутися до них із запитом щодо наявності у них підсав щось вимагати. Хоча я впевнений, що ситуація все ж в чомусь іншому полягає, тому пропоную звернутися особисто, шляхом натискання кнопки "Звернутися", щоб більш детельно обговорити Вашу ситуацію.

    З повагою, Олександр Комаса.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Прежде всего, необходимо знать. Заключали ли Вы какой-либо письменный договор с нанимателем? Подписывали ли вообще какие-либо документы?

    Из практики, могу сказать, что Glovo не заключает прямых договоров с курьерами. Как правило, курьерская служба является отдельным субъектом и зачастую Вообще не оформляет с курьерами трудовых договоров.

    В формате Вашего вопроса специалист не видит номера Вашего телефона. Если Вы хотите получить полную консультацию, Вы можете обратится персонально, нажав зеленую кнопку "Звернутись" вверху

    Мєньков Андрій Васильович
    26.7%

    Добрый день Дмитрий.

    Трудовым закондательством не предусмортрены никакие штрафы для сотрудников. Также такие условия не могут содержаться в трудовых договорах. Обращаю ваше внимание что именно в трудовых договорах. Тоесть когда работник оформлен легально с соцпакетом и уплатой налогов, и такие отношения регулируются Кодексом законов о труде. Если же Вы работали по гражданско-правовому договору, пусть и назвали его трудовым, то прописать штрафы они конечно могли. Но Вам необходимо выяснить какая колекторская компания Вас беспокоит и проверить законна ли их деятельность, есть ли они в реестре Нацбанка. Если в реестре их нет, то они работают вне закона и можете смело обращаться в полицию. Если же есть, то Вам необходимо обратиться к ним письменно с требованием указать основания для взыскания задолженности. Это может быть решение суда или документы нотариуса. Далее смотреть по ситуации, возможно обжаловать решение суда или решение нотариуса о взыскании.

    Гончаренко Константин
    26.7%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По ВАШОМУ ПИТАННЮ ПОВІДОМЛЯЮ НАСТУПНЕ:

    Спочатку документальне підтвердження факту завданих вами збитків з боку компанії( складений акт обстеження та визначення , розрахунок нарахувань і його ступеня, висновок експерта про це, встановленої форми , записи з камер спостереження того дня, місяця де зафіксовано цей факт, понесених ними збитків.

    І лише на основі цих документів можливо домовитись про відшкодування на рахунок закладу з підтвердженням оплати у вигляді чеку чи квитанції. або краще нехай звернуться до суду , якщо не минуло 3 роки з моменту звільнення - загальна позовна давність 3 роки , ст. 257 ЦК України

    у іншому разі немає жодного юридичного факту , провини, а є вимагання за Кримінальним Кодексом України з боку власника закладу.

    Необхідно ,аби суд прийняв рішення про Ваше звільнення та припинення трудових відносин на підставі рішення суду.

    Частина друга статті 315 ЦПК України (тотожне формулювання містилося у ч. 2 ст. 256 ЦПК України редакції до 2017 року, — автор М.Ш.), передбачає, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

    Також можете:

    1. Звернутися з заявою до територіального органу Держпраці про порушення роботодавцем трудових прав з неоформленням працівника та призначити перевірку його діяльності.

    2. Звернутися з заявою до органу ДФС про порушення роботодавцем норм фінансового контролю та несплату податків ,призначити перевірку.

    3. Звернутися до суду з позовом "про встановлення юридичного факту трудових відносин з роботодавцем ,та зобов 'зати відобразити вказані факти у трудову книгу, та подати відомості до органів ПФУ , та ДФС , ФСС ,сплатити борг по зарплаті.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитре!

    Для того аби надати точну і повну відповідь на Ваше питання, треба бачити Вашу трудову угоду з компанією Glovo.

    Про всі деталі Вашого звільнення та гіпотетичної можливості накладення стягнень на Вас з боку Glovo, можна говорит тільки після детальної розмови з Вами. Буде бажання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Маю грунтовний досвід у вирішенні таких питань і буду радий допомогти!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    13.3%
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день, Дмитрий,

    у вас как раз скорее всего не было трудового договора - в его чистом виде согласно трудового законодательства, а были какие-то интересные гибриды договоров.

    Что-то вроде позычки или хранения на форму и/или коробку и прочее или за обучение. Вы вернули вещи Глово, если получали что либо?

    К сожалению, чтобы разобраться вам придется сконтактировать с коллекторами. Выясните: на основании какого документа они требуют у вас долг и могут ли они предоставить его копию? За что задолженность? Перед кем?

    Мы не можем с вами связаться, но вы можете писать здесь или оставить запрос через кнопку "Звернутись"

    Хорошего вам дня!

    Адвокат  Євген Олександрович
    33.3%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Дмитро!

    ДІЇ РАБОТОДАВЦЯ НЕЗАКОННІ.

    РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ПОДАТИ СКАРГУ ДО Державна служба України з питань праці:

    Контакти – Державна служба України з питань праці (dsp.gov.ua)

    Державна служба України з питань праці (Держпраці)центральний орган виконавчої влади України, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці, а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.

    Основними завданнями Держпраці є:

    1) реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

    2) здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

    3) здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

    4) організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

    Діяльність Держпраці спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

    Положення про Державну службу України з питань праці було затверджене 11 лютого 2015 р Текст Положення.

    Держпраці здійснює свої повноваження через утворені в установленому порядку територіальні органи Постанова від 11 лютого 2015 року.

    Держпраці очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

    Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40). Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян”.

    Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній службі України з питань праці та її територіальних органах затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 16 листопада 2016 року № 1339 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2016 року за № 1595/29725.

    Звернення надсилаються на поштову адресу: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14 або на електронну адресу: zvern@dsp.gov.ua

    Вимоги до звернення

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

    Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення має відповідати всім вимогам письмового звернення, у тому числі містити підпис заявника (заявників) крім електронного цифрового підпису. Отже, електронне звернення може бути виготовлене за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотографії (у тому числі із відображенням підпису заявника) та надіслано з використанням мережі Інтернет.

    Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України “Про звернення громадян”.

    Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду (ст.7). Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

    Такий вид звернення як скарга на рішення певного органу або посадової особи має бути подана до органу або посадової особи вищого рівня протягом року з моменту прийняття рішення, яке оскаржується, але в жодному разі не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина, який звертається зі скаргою, з таким рішенням.

    Не підлягають розгляду та вирішенню такі звернення:

    • письмове звернення без зазначення місця проживання або не підписане автором, тобто анонімне звернення;
    • звернення, з якого неможливо визначити суть порушеного питання;
    • повторні звернення від однієї і тієї ж особи до одного і того ж органу (посадової особи) з одного і того ж питання, яке вже було вирішено даним органом (посадовою особою) по суті;
    • звернення-скарга, яка подана із пропущенням зазначених вище строків;
    • звернення, подане особами, які визнані недієздатними у судовому порядку.

    Термін розгляду звернення

    Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду,про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

    На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну (ст.20).Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

    Права громадянина щодо розгляду заяви або скарги

    Згідно зі статтею 18 Закону України “Про звернення громадян” громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, має право:

    • особисто викласти свої аргументи тій особі, яка перевіряла заяву або скаргу;
    • брати участь у перевірці заяви або скарги;
    • ознайомлюватись із матеріалами такої перевірки;
    • подавати додаткові матеріали або вимагати запиту таких матеріалів органом, який розглядає заяву або скаргу;
    • бути присутнім при розгляді заяви або скарги;
    • користуватись послугами адвоката або іншого представника, якщо його повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства;
    • одержати письмову відповідь про результати розгляду поданої заяви або скарги;
    • висловлювати усно або письмово прохання щодо дотримання таємниці розгляду заяви або скарги і вимагати виконання такого прохання;
    • вимагати відшкодування збитків, які були заподіяні внаслідок порушення встановленого порядку розгляду звернень.

    Відповідальність громадян при поданні звернень

    Пам’ятайте! Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, та їхніх посадових осіб, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством (ст.26).

    Як правильно оформити звернення

    Звернення складається у довільній формі, однак в ньому потрібно вказати:

    • Кому адресується звернення (наприклад: Голові Держпраці, ПІБ керівника)
    • Від кого (прізвище, ім’я, по-батькові, індекс, повна поштова адреса заявника, № телефону).
    • Вид звернення (заява(клопотання), скарга або пропозиція)

    Далі йде загальний текст звернення, де чітко і ясно має бути викладена суть порушеного питання або проблеми, який, як правило, складається за наступною схемою:

    • вступна частина, де зазначаються підстава звернення, обставини, які стали причиною для звернення;
    • мотивувальна частина, де вказується обґрунтування або основні питання, порушені в зверненні;
    • результативна частина, де слід вказати мету звернення і очікуваний результат розгляду звернення;
    • далі потрібно навести перелік документів (або копій документів), якщо ви додаєте їх до листа;
    • письмове звернення обов’язково підписується особою (особами), що звертається з проставлянням дати подання звернення.
    • для розгляду електронного звернення електронний підпис не вимагається.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Дмитро!

    Там мной был подписан трудовой договор, и что важно там вроде как был момент со штрафами. - така умова трудового договору є недійсною, тому не породжує для Вас жодних правових наслідків.

    Кодекс законів про працю України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text):

    Стаття 9. Недійсність умов договорів про працю, які погіршують становище працівників

    Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

    Стаття 21. Трудовий договір

    Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):

    Стаття 228. Правові наслідки вчинення правочину, який порушує публічний порядок, вчинений з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства

    1. Правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

    2. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним..."

    Рішення суду щодо недійсності такого правочину не вимагається.

    Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення — відшкодувати вартість того, що одержано.

    Якщо у зв'язку із вчиненням недійсного правочину другій стороні або третій особі завдано збитків та моральної шкоди, вони підлягають відшкодуванню винною стороною.

    Недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини (стаття 217 ЦК України).

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024