Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 19 липня 2022, питання №69581

Необхідність проходити ВЛК

Студент іноземного ВНЗ з липня 2022, чоловік 30 років, на руках є тільки приписне. Чи необхідно для відстрочки отримувати військовий квиток і проходити ВЛК для цього, чи відстрочку можуть поставити у приписне? Чи існують незаконні вручення повісток на відправку після проходження ВЛК, навіть якщо є документи про навчання в іноземному ВНЗ?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    У вашому випадку обов'язково потрібно проходити ВЛК та отримувати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Саме туди працівники ТЦК та СП мають проставити відмітку про відстрочку.

    Випадки мобілізації студентів є, але вони дуже поодинокі. Головне - це своєчасний захист своїх прав шляхом подання всеможливих скарг.

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Діюче законодавство не передбачає прохоходження ВЛК для отримання відстрочки та тимчасового посвідчення військовозобов'язанного. Для отримання відстрочки, Вам необхідно подати заяву на ім'я начальника ТЦК СП про надання такої відстрочки та додати документи на відстрочку - у Вашому випадку документи про зарахування до ВНЗ переведені та завірені. Заяву необхідно подати до отримання повістки про визов для проходження ВЛК.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Юрій!

    1) Чи необхідно для відстрочки отримувати військовий квиток і проходити ВЛК для цього, чи відстрочку можуть поставити у приписне? - Ви вже маєте статус військовозобов'язаного, а не призовника. Тому ваше посвідчення про приписку до призовної дільниці підлягає обміну на військовий квиток.

    ПОРЯДОК видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-17#Text):

    1. Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.

    3. Видача військових квитків військовозобов’язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).

    Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2).

    Відомості в кінці кожного місяця підписуються заступником військового комісара Р(М)ВК (начальником відповідного відділення або призначеною службовою особою), затверджуються військовим комісаром Р(М)ВК, засвідчуються гербовою печаткою Р(М)ВК та надалі долучаються до справи разом з документами, що були підставою для видачі військових квитків. Відомості зберігаються протягом 30 років.

    4. Вилучені бланки посвідчень про приписку до призовної дільниці, тимчасові посвідчення та довідки, що були раніше видані замість військових квитків, до справи разом з відомостями не долучаються.

    2) Чи існують незаконні вручення повісток на відправку після проходження ВЛК, навіть якщо є документи про навчання в іноземному ВНЗ? - щоб цього не сталося, одночасно з заявою про видачу військового квитка потрібно подавати заяву про надання відстрочки від мобілізації та дозволу на виїзд за кордон.

    Можу скинути Вам зразок такої заяви.

    Звертайтесь, якщо буде потрібна моя допомога.

    Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України