Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Питання по заповіту на квартиру у військовий час.
Цивільний шлюб, пара не розписана. Чоловік помер від рака. Написав заповіт на квартиру на жінку, з якою проживав більше 10 років.
Питання. Після смерті ще не минуло 6 міс. Також війна в країні. Який час вступу у заповіт в такому разі?
Яка процедура вступу у заповіт, необхідні документи чи додаткові процедури, примірні ціни? Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, 2 роки досвіду
Добрый день, в данном случае нужна полная консультация в ходе которой будет разработан определённый алгоритм действий, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрий день! Вам потрібно звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Бажано не пропустити 6 місяців після смерті. Усі розцінки будуть залежати від вартості послуг нотаріуса. Для більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Доброго дня! Вам необхідно звернутися із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини. Якщо від смерті спадкодавця до запровадження в Україні воєнного стану минуло 6 місяців, можна отримати свідоцтво про право на спадок. Якщо ж людина померла під час війни, відкрити спадщину на нерухомість, яку вона залишила, можна буде через півроку після закінчення воєнного стану.
19 березня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 11 березня 2022 року № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», яким зокрема внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерство юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5. Так, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна).
Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. Ви маєте право подати заяву про прийняття спадщини. Подати її можна нотаріусу за останнім місцем проживання спадкодавця і місцезнаходженням основної частини його майна. Також можна під час воєнного стану в разі потреби звернутись до будь-якого іншого працюючого нотаріуса України. Нотаріус має за заявою спадкоємця завести спадкову справу. На спадщину можуть претендувати особи, які мають право на обов'язкову частку в спадщині незалежно від змісту заповіту. Це-пенсіонери за віком та інваліди з числа спадкоємців першої черги.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного чи інших запитань.