Задайте питання юристу

842 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 22 липня 2022, питання №69798

Следователь провёл обыск изъял имуществом, наложил арест и заявляет, что собственник имущества является 3 лицом.

Следователь сообщает "Ви не є особою в процесуальному статусі якої у Вас є право ознайомитись із матеріалами кримінального провадження чи Витягом."
Что делать?

Відповіді юристів (2)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    Обратите внимание на положения статьи 64 Уголовного процессуального кодекса Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

    При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета Звернутися.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Перщ за все потрібно знати підстави для арешту майна. Арешт може бути накладений для забезпечення доказової бази - тоді речи, на які покладено арешт, повинні бути визнані речовими доказами, якщо ж арешт накладено на майно в якості можливого забезпечення конфіскації або цивільного позову, то це інша річ. В першому випадку - такі речі можуть належати фактично будь якій особі яка ніяким чином не причетна до скоєння та наслідків злочину (наприклад інша особа керуючи Вашим автмобілем по довіреності на скоїла ДТП). В іншому випадку - арешт накладається для виконання майбутнього судового рішення. В цьому випадку - особа власник майна, повинно мати статус або цивільного відповідча або співвласника майна особи що підозрюється в скоєнні злочину.

    В обох цих випадках Ви можете на цей стадії слідчий зобов'заний ознайомити виключно з ухвалою слідчого судді про накладання арешту та вилучення майна. При накладанні арешту слідчий суддя зобов'язаний виконати ст. 171, 172, 173 КПК України щодо забезпечення прав власника майна. Власник майна має права знайомитись з матеріалами подання про накладання арешту, якщо воно в спеціальному порядку не визнані таємними.

    Ухвала слідчого судді про накладання арешту і вилучення може бути оскаржена власником майна.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA