Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, можно узнать законно ли увольнения работника без его согласия в военное время,если работник выехал из Украины и находится в другой стране?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
В принципі звільнення можливе, але потрібно розуміти більше деталей. Яка сфера діяльності була? За якою підставою звільнили? і так далі...
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, 25 років досвіду
Добрый день.
Необходимо знать основания указанные в качестве причины увольнения. В период действия военного положения работодатель получил несколько большую возможность для прекращения трудового договора, но в каждом отдельном случае необходимо разбираться конкретно.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Доброго дня! Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством.
Підставою для звільнення працівника може бути його прогул (зокрема, і в разі відсутності на роботі понад три години протягом робочого дня) без поважних причин (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП). (Якщо працівник залишив робоче місце і не виконує свої трудові обов’язки у зв’язку із воєнними діями, то такий факт не може розглядатися як прогул без поважної причини).
Однак, за роз'ясненням Держпраці, у разі, якщо працівник залишив робоче місце та виїхав із місця проживання через бойові дії, немає підстав для звільнення працівника з роботи за прогул. Відповідно до ст. 153 КЗпП роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, що становить очевидну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці. Працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо склалася виробнича ситуація, що становить небезпеку для життя чи здоров'я такого працівника або людей, які його оточують, і довкілля.
Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Якщо інформація була для Вас корисною, буду вдячна за відгук.