Задайте питання юристу

842 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 01 серпня 2022, питання №70435

Если у меня есть криминальное производство в 2016 году

Доброй ночи под скажите пожалуйста меня осудили по криминальном производству и вынесли приговор 12 лет лишение свободы с 2019 по 2022 год я нахожусь в тюрьме и у меня есть ещё эпизоды если я их признаю а они совершены в 2016 году то суд вынести мне ухвалу и я по ним буду судица дальше и допустим если я по ним ещё 3 года буду судица то мне должны перещитать день за два

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Владе!

    Очевидно Ви маєте на увазі "закон Савченка". За Кримінальним кодексом України попереднє ув’язнення (іншими словами, тримання у слідчому ізоляторі), зараховується у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі.

    Кожен засуджений, ситуація якого відповідає умовам, встановленим законом, може отримати перерахунок. Це дозволить скоротити фактичний строк позбавлення волі, наблизити можливе умовно-дострокове звільнення, заміну невідбутої частини покарання більш м’яким, зміну умов тримання та інш.

    Для того, щоб зарахувати один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі необхідно:

    1. З’ясувати, чи маєте ви право на зарахування «день за два»

    a. Ви маєте право на зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі якщо:

    i. Злочин вчинено до 20 червня 2017 року (включно).

    ii. Попереднє ув’язнення тривало після 21 червня 2017 року.

    b. Якщо злочин вчинено після 21 червня 2017 року (включно), зарахування відбувається «день за день».

    c. Важливо пам’ятати, тримання у слідчому ізоляторі зараховується у строк призначеного покарання з моменту затримання і тільки до набрання вироком законної сили.

    2. Скласти клопотання про зарахування строку

    a. Приклад клопотання ви можете скачати на сайті khpg.org за цим посиланням:files/docs/1587974685.pdf

    b. Клопотання має бути адресоване місцевому суду, у межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання. На Інтернет-сайті судової влади (court.gov.ua/sudova-vlada/sudy) ви можете знайти відповідний місцевий суд.

    c. До клопотання треба додати копію вироку суду.

    3. Подати клопотання до суду

    a. Подати до суду клопотання про зарахування строку попереднього ув’язнення може сам засуджений, члени його сім’ї або захисник.

    b. Засуджений подає клопотання через адміністрацію установи відбування покарання. Члени сім’ї та захисник можуть надіслати клопотання поштою на адресу суду або подати через канцелярію суду.

    c. Якщо клопотання подається поштою, зробіть це рекомендованим відправленням (з повідомленням про вручення та описом вкладення). Не забудьте зберегти другий примірник опису вкладення, чек про відправлення листа, а після надходження на вашу адресу повідомлення про вручення, також і його.

    d. Якщо клопотання подається через канцелярію суду, один примірник клопотання залишається в суді, а на іншому працівник канцелярії суду ставить відмітку про прийняття (штамп, дату та підпис). Другий примірник клопотання зберігайте – це підтвердження вашого звернення.

    4. Взяти участь у судовому засіданні

    a. Після надходження вашого клопотання суд повинен відкрити провадження та викликати вас до суду. Засуджений доставляється в суд через адміністрацію установи виконання покарань або забезпечується його участь у засіданні в режимі відеоконференції.

    b. Запишіть собі прізвище судді та номер справи, це може знадобитися вам у подальшому.

    c. Під час судового розгляду клопотання ви повинні:

    i. Підтримати клопотання.

    ii. Пояснити суду, що у вашому випадку має бути застосований «Закон Савченко».

    iii. Просити зарахувати у строк покарання строк попереднього ув’язнення з розрахунку один день перебування під вартою за два дні позбавлення волі.

    5. Отримати судове рішення

    a. За результатами розгляду вашого клопотання суд постановляє ухвалу. Цей документ суд має надіслати вам та адміністрації установи виконання покарання.

    b. Якщо суд не надіслав вам ухвалу, подайте на його адресу заяву про надання вам копії ухвали.

    c. У разі відмови суду ви можете оскаржити це рішення в апеляційному суді. Апеляційна скарга подається через суд першої інстанції протягом 7 днів з дня проголошення ухвали.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA