Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, подскажите, если у моей мамы 3 группа инвалидности , а у отчима 2 группа инвалидности , они в браке .
Я могу стать их опекуном и выехать за границу вместе с ними ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Харків, 3 роки досвіду
Доброго дня! Уважно ознайомтеся з інформацією нижче, усе почергово:
1. Стосовно опікунства: опікуном можливо стати лише якщо особа визнана судом недієздатною.
2. Стосовно оформлення догляду:
Догляд можна здійснювати за
- особи з інвалідністю I групи;
- особи з інвалідністю 2 групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду;
- громадяни похилого віку з когнітивними порушеннями;
- невиліковно хворі, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.
Для здійснення догляду обов'язково необхідно мати один із таких документів:
1) Довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
2) Висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
3) Висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ.
КРІМ ЦЬОГО, Є НАСТУПНІ ВИМОГИ ДО ОСОБИ, ЯКА МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИ ДОГЛЯД:
1) ЗА особами з інвалідністю 1 чи 2 групи, які мають психічний розлад, - догляд може здійснювати дієздатна особа, яка постійно проживає разом з особою з інвалідністю.
2) Догляд за іншими категоріями, що потребують догляду, - догляд може здійснюватись особами із числа членів сім’ї особи, що потребує огляду, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Також, важливо зазначити, що єдиним документом,який підтверджує здійснення догляду за особою є довідка про отримання допомоги/компенсації від держави за здійснення догляду. Проте, у компенсації можуть відмовити, якщо дохід особи перевищує встановлені норми.
У Вашому випадку Ви не зможете оформити догляд за матір'ю, тому що вона має ІІІ групу інвалідності. Стосовно вітчима - це також малоймовірно, тому що він не є Вашим родичем.
Для детальної консультації - звертайтесь особисто, на все добре
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Денисе!
Ви можете виїхати з України, супроводжуючи свого вітчима, інваліда другої групи!
Для цього Вам треба мати на кордоні:
паспорт,
свідоцтво про народження,
свідоцтво про шлюб між мамою та вітчимом,
документ, який підтверджує інвалідність вітчима.
Якщо Вам буде зручніше виїзджати з мамою, то у такому випадку прийдеться оформлювати на неї постійний догляд.
Будуть уточнення, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий допомогти!
Адвокат, 25 років досвіду
Добрый день.
Вы сможете выехать в том случае если мать или отчим будут признаны медицинской комиссией нуждающимся в постороннем постоянном уходе, а также если Вы будете зарегистрированы в качестве лица оказывающего помощь (аб. 5 п. 2-1 Правил пересечения границы). Если Вы хотите узнать возможность установления постоянного ухода и порядок действий при назначении Вас лицом оказывающим помощь, Вы можете обратиться за получением персональной консультации.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Денисе!
Коротко по пунктам опишу Вам ситуацію щодо Вас, яку ми маємо.
1. Вітчим не є рідним батьком, тому його 2 група інвалідності права на перетин кордону не надає.
2. 3 група інвалідності матері також не надає права на перетин кордону.
3. Ви матимете право на перетин кордону якщо:
- мати отримає 2 групу інвалідності
АБО
- мати отримає висновок про те, що вона потребує постійного стороннього догляду і Ви будете визначені тим, хто такий догляд надає.
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
“2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
особою з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність).
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!