Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 серпня 2022, питання №70777

Несовершеннолетний за границу без родителей

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, нужно ли заверенное юристом разрешение от родителей на выезд за границу и прибывание за границей сейчас 16 летнему подростку что бы ехать и быть там вообще без родителей ? Спасибо

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Виїхати у 16 років за кордон можна без згоди батьків за наявності паспорту.

    Що стосується прав такої особи за кордоном, то їхній обсяг залежить від країни перебування і може різнитися.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Відповідно до законодавства України фізичні особи, які досягли 16-річного віку, мають право на вільний самостійний виїзд за межі України, а фізичні особи, які не досягли 16-річного віку, мають право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

    При цьому порядок реалізації цього права врегульовано Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (далі – Порядок).

    Відповідно до зазначеного Порядку виїзд осіб, які досягли 16-річного віку здійснюється на підставі:

    – паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

    – дипломатичного паспорта;

    – службового паспорта;

    – проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків – на підставі закордонного паспорту одного з батьків та у його супроводі.

    Але в різних країнах законодавство відрізняється і це може давати певні обмеження.

    До прикладу, якщо діти віком 16-18 років приїхали до Польщі без батьків чи законних опікунів, вони вважатимуться там дітьми без нагляду. За польськими законодавчими нормами, їх можуть помістити у заклади для тимчасового перебування, поки їх не заберуть законні представники – батько, мати або інша людина, яка уповноважена ними нотаріально.

    • Юлия Клієнт 2 роки тому

      а в Румынии? Он поедет с другом и его мамой, нужна какая-то доверенность

    Карпенко Андрій Володимирович

    Да, на маму друга, чтобы не было вопросов у властей Румынии.

    • Юлия Клієнт 2 роки тому

      А если родители в разводе и живут в разных городах, достаточно доверенности от мамы или от отца тоже нужно?

    Карпенко Андрій Володимирович

    В условиях военного времени достаточно доверенности от мамы.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України