Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 06 серпня 2022, питання №70790

Право виїзду за кордон студенту іноземного ВУЗу

Я громадянин України, мені 20 років. Я поступив у Польський ВУЗ, маю довідку про зарахування, та довідку дозвіл на виїзд за кордон, але коли мені видали довідку і приписне, в військоматі, у приписному написали наступне: "має право на відстрочку від призову на строкову військову службу, з`явитися для проходження призової комісії з 01 по 10.10.2022 року", але моє навчання починається з 01.10.2022. Чи є правомірними дії співробітника військомату?

Коли я отримав запрошення на навчання з університету мене повідомили про те, що я повинен приїхати хоча б за півтори місяці для проходження курсів польської мови, та облаштування мого місця проживання у гуртожитку.
Якщо я вже студент ВУЗу Польщі згідно запрошення, та мені необхідно приступити до навчання з 01.10.2022р., з якої дати я маю право на в'їзд до Польщі.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Едуарде!

    Дії ТЦК та СП абсолютно незаконні! Більш того, вони носять характер саботажу і відверто спрямовані на те, аби зірвати Вам початок занять у польскому ВУЗі! Я розумію, на чому побудовані розрахунки працівників ТЦК: очевидно Ви є призовником, а призовна комісія буде збиратися лише у жовтні... Одним словом, це треба негайно оскаржуватиаж до суду, поки є час!

    ОТЖЕ:

    По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

    По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

    Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

    По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

    0 800 50 04 42

    Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

    Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

    Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

    П’ятниця з 09.00 до 16.45

    Перерва на обід з 13.00 до 13.45

    Субота з 09.00 до 15.00

    Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

    Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

    Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

    Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

    Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

    «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

    0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

    Я також настійливо раджу Вам поспілкуватись зі мною в режимі онлайн - це буде точно помічне для Вас!. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    В будь-якому разі, вдачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України