Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 08 серпня 2022, питання №70882

Как развестись если с мужем находимся в разных странах?

Здравствуйте, подскажите пожалуйста как я могу развестись с мужем иностранцем дистанционно? Расписывались в Харькове, сейчас там возможности развестись нет из-за войны, муж находится в Ливане а я в Чехии. Я забеременела и нужно срочно разводиться что бы ребёнка автоматически на мужа не записали. По номеру который я указала можно позвонить через телеграмм.

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня. Такая возможность есть. Но формат Вашего обращения не позволяет связаться с Вами, это Вы можете сделать нажав кнопку "Звернутись" вверху

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Формат Вашого звернення дозволяє мені надати Вам наступну відповідь:

    Відповідно до ч. 2 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу не може бути поданий протягом вагітності дружини та року після народження дитини, крім випадків, коли один з подружжя допустив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Тобто, коли один з подружжя вчиняє кримінально карані дії щодо іншого з подружжя чи дитини, розірвати шлюб можна і в період вагітності, і протягом року після народження дитини.

    Після того, якщо батьком дитини Ви запишите іноземця, то розлучення буде можливе тільки в суді.

    У таких справах про розірвання шлюбу застосовується законодавство тієї сторони, громадянами якої є подружжя на момент подачі заяви. Якщо один з подружжя є громадянином однієї країни, а другий – іншої, то застосовується законодавство тієї країни, на території якої проживає подружжя.

    Як вже зазначалося, між Україною та державою, громадянами якої є один з подружжя, може бути укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах. Тож, при подачі заяви варто з’ясувати чи є такий договір з державою, громадянином якої є один з подружжя, та врахувати його особливості. Так, до прикладу, відповідний договір між Україною і Республікою Польща не передбачає розірвання шлюбу між громадянами Польщі українськими судами, не зважаючи на проживання подружжя на території України. Відтак з позовом про розірвання шлюбу доведеться звертатися до польського суду.

    В тому ж випадку, коли не існує двостороннього міжнародного договору між державами, громадяни яких між собою зареєстрували шлюб, тоді українські суди можуть розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання, місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія чи представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

    Бувають випадки, коли громадяни України уклавши шлюб з іноземцем переїжджають у країну іншого з подружжя. В такому випадку розірвання шлюбу відбудеться у країні перебування, за законами іноземної країни, але в подальшому документ про розірвання шлюбу має бути легалізований в Україні.

    Які документи потрібно подати до суду в Україні, щоб розірвати шлюб між громадянами різних країн?

    позовна заява про розірвання шлюбу;

    копія паспорта та реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача;

    копія паспорту та реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача відповідача (за наявності);

    оригінал свідоцтва про шлюб;

    в разі наявності у подружжя дітей, необхідна ще копія свідоцтва про народження дитини;

    квитанція про сплату судового збору;

    копія позовної заяви в перекладі на ту мову, громадянином якої є відповідач. Обов’язково необхідно врахувати те, що переклад позовної заяви потрібно нотаріально посвідчити.

    Вартість

    Судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу в Україні складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у 2021 році це становить 908 грн.

    Втім, Ви можете вказати батьком і іншу людину, і тобі Ви можете уникнути всіх цих проблем.

    Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України