Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 17 серпня 2022, питання №71488

В течении какого времени можно открыть наследственное дело?

Добрый вечер! Подскажите, пожалуйста, есть ли какое-то ограничение по времени для того, чтобы открыть наследственное дело просто наследникам? и нужно ли открывать наследственное дело автоматическому наследнику и в какой срок? Спасибо большое.

Відповіді юристів (4)

    Бабенко Олександр Юрійович
    Бабенко Олександр Юрійович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду

    Вітаю.

    Спадкова справа відкривається протягом 6 місяців з моменту смерті. Але врахуйте особливості воєного стану та порядок звернення до нотаріуса.

    Для детальної консультації - звертайтесь в особисті

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    По общему правило наследство должно заводиться в течении 6 месяцев со дня смерти.

    В связи с введением в Украине 24 февраля 2022 военного положения, Кабинетом Министров Украины приостановлено течение шестимесячного срока принятия наследства на время действия военного положения. Если наследство открылось до 24.02.2022 и срок для принятия наследства не истек 24.02.2022, то срок для принятия наследства останавливается и будет продлен после прекращения военного положения.

    Следовательно, если наследство открылось до 24 февраля 2022 года и шестимесячный срок не истек в этот день, наследник может обратиться к нотариусу с заявлением о принятии наследства в течение периода действия военного положения, а также после его отмены в течение срока, остававшегося по состоянию на 24.02. 2022 из определенных 6 месяцев.

    Для более подробной консультации и оценки Вашей ситуации нажимайте кнопку "Обратиться".

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    В период действия военного положения срок на подачу заявления о принятия наследства 10 месяцев если смерть наследодателя пришлась на период военного положения. Лицо принявшее наследство в связи с проживанием с наследником на момент смерти, не ограничено никаким сроком и может обратиться за получением свидетельства о праве на наследство в любой момент.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Після смерті родича вам протягом 6 місяців з дати його смерті потрібно піти до нотаріуса й написати заяву про прийняття спадщини. При цьому не потрібно боятися, якщо зараз через активні бойові дії ви не встигнете подати заяву про прийняття спадщини вчасно. Відповідно до положень постанови КМУ від 28.02.2022 р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану строки для прийняття спадщини припиняються.

    Таким чином, час воєнних дій фактично не враховується у рахунок встановлених 6-ти місяців прийняття спадщини. Тобто спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково після його скасування, у строк, що залишався станом на 24.02.2022 р. від встановлених 6 місяців. Звичайно ж, якщо у вас є така можливість, краще все ж таки подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини зараз. Але якщо такої можливості немає, не переживайте. Головне, після припинення дії воєнного стану не затягуйте, й одразу (найближчим часом) прийміть спадщину. Інакше ви ризикуєте оскаржувати своє право на спадщину в судовому порядку.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України