Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 серпня 2022, питання №71519

Ходатайство о примирении при разводе

Добрый день. Скажите пожалуйста на каком этапе можно подать в суд ходатайство о предоставлении срока на примирение при разводе. Спасибо.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    Сімейним законодавством передбачено право суду зупинити розгляд справи про розлучення та надати час на примирення.

    Підставою для такої відстрочки є клопотання одного з подружжя, яке може бути виражене в усній чи письмовій формі під час судового засідання. Той із подружжя, хто просить про надання часу на примирення, повинен бути готовим пояснити, який термін йому потрібен і для чого йому це потрібно. Це дозволить суду переконатись, що таке клопотання не служить для затягування судового процесу та зловживання процесуальними правами.

    Вирішальну роль у тому, чи надавати строк на примирення, відіграє те, наскільки подружжя змогло обгрунтувати всі свої за та проти розлучення.

    Надати строк для примирення – це право, а не обов’язок суду. Суд буде виходити виключно з обставин справи.

    Рішення суду про надання строку для примирення повинно бути мотивованим та повинно містити відомості про те, на основі чого суд зробив висновки про можливість збереження сім’ї. При цьому, суд не вправі вимагати у подружжя вчинення тих чи інших дій щодо примирення.

    Оптимальний термін на примирення визначається судом в кожному конкретному випадку, і, як показує судова практика, можете тривати від 1 до 3 місяців.

    Якщо той з подружжя, хто ініціював розлучення, категорично проти примирення, він повинен наполягати на розлученні без надання строку на примирення, навести поважні причини неможливості збереження сім’ї (наприклад, тривале окреме проживання подружжя, вчинення відносно позивача неправомірних дій з боку іншого з подружжя), надати докази, які підтверджують такі обставини.

    Варто пам’ятати, що ухвала суду про надання строку на примирення не оскаржується в апеляційному порядку.

    Після спливу строку, наданого для примирення подружжя, хід судового процесу відновлюється. Якщо примирення не відбулось, суд розриває шлюб, в протилежному випадку – суд справу закриває у зв’язку з примиренням сторін.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись"!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Максиме!

    Можете подати таке клопотання на будь-якій стадії судового процесу, у тому числі і під час процедури розгляду справи по суті.

    ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text

    Стаття 240. Відкладення розгляду справи або перерва в судовому засіданні

    ...

    7. У справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.

    ...

    Стаття 251. Обов’язок суду зупинити провадження у справі

    1. Суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі:

    ...

    4) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення;

    4-1) звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв’язку з проведенням медіації;

    {Частину першу статті 251 доповнено пунктом 4-1 згідно із Законом № 1875-IX від 16.11.2021}

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Данное ходатайство является по своей сути заявлением содержащим Ваше отношение к поданному заявлению. Т.е. фактически - отзывом на исковое заявление. В определении об открытии гражданского производства суд определяет срок в течении которого ответчик имеет право подать отзыв на исковое заявление. В тоже время, это не препятствует Вам учувствовать в судебном заседании и лично просить суд о предоставлении срока на примирение. Распространена практика, если суд рассматривает дело без участия сторон, то отношение к иску может быть отображено в заявлении о рассмотрении дела в отсутствие стороны.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України