Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте Вас беспокоит Валерий.Мне 33 года.Мне пришел документ о поступлении в полицеальную школу,так мне они сказали я его перевел нотариально,все сюда прикреплю.Я хотел у Вас узнать этот документ с переводом должен подойти для дальнейшего выезда или мне откажут?На оформления студенческого подал. Большое Вам спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Валерію!
На жаль довідка саме з таким змістом навряд чи підійде: в ній повинно бути зазначено, що Ви ЗАРАХОВАНІ до школи НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ, а не лише подали документи. А взагалі для такої категорії військовозобов'язаних як у Вас конче важливо правильно оформити всі документи, які знадобляться на кордоні. Бо неправильно оформлені документи - головная причина відмов прикордонників. І я знаю, як Вам допомогти зробити все без помилок!
Втім давайте по порядку...
4 квітня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.
Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. В них зокрема зазначається, що право на виїзд з України мають особи, які:
"3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);".
ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:
студентський квиток (за наявності) або студентська віза, або міжнародний студентський квиток ISIC
довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом),
воєнний документ з відповідною відміткою про надання відстрочки,
довідка з ТЦКСП у зв’язку з виїздом за кордон на навчання в іноземному ВУЗі
та, звичайно, закордонний паспорт
ЩОДО ОТРИМАННЯ міжнародного студентського квитка ISIC:
Не всі іноземні ВУЗи мають таку форму посвідчення, як студентський квиток, а частина з них видає СК лише після початку навчання, тому за вимогами ДПСУ замість СК прикордонники вимагають студентську візу. Цей документ отримати доволі складно і дорого. Тому ISIC – единий вихід із цієї ситуації! Він має таку саму правову силу, що і студентська віза або студентський квиток, але його набагато легше та дешевше оформити!
Це можна зробити тут:
https://isic.org.ua/?fbclid=IwAR3Yj086j9RT6psQllDe...
Для отримання відстрочки треба з'явитись у ТЦКСПпо місцю реєстрації (а за неможливістю там, де Ви тимчасово перебуваєте) з військовим квитком та документами, підтверджуючими факт навчання в іноземному ВУЗі на денній формі, за вимоги військкомату пройти медичну комісію (або обійтися без проходження комісії) та отримати відмітку у ВК та довідку про відстрочку у зв’язку з виїздом на навчання в іноземному ВУЗі для Держапогранслужби.
УВАГА! Багато хто в таких випадках чомусь нервує у разі виникнення необхідності звернутися до територіального центру комплектування, але ніякого ризику в тому для Вас не існує! Нічого складного в цій процедурі також не передбачається. Якщо у Вас відсутній ВК (чи приписне), то працівники ТЦКСП повинні Вам його оформити.
ПРО ВСЯК ВИПАДОК ВАМ ТАКОЖ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ЩО
законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:
По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).
По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).
Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.
По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.
Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України
0 800 50 04 42
Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:
Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України
Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00
П’ятницяз 09.00 до 16.45
Перерва на обід з 13.00 до 13.45
Субота з 09.00 до 15.00
Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.
Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.
Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.
Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.
Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.
«Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном
0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;
У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути зелену кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Крім повної консультації надам також необхідні зразки документів, що належали моїм клієнтам, по яких вони вже успішно виїхали за кордон!
Вдачи Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Валерій!
Тут є декілька основних моментів:
1. Уточніть статус даної поліцеальної школи, У неї має бути, як мінімум, рівень фахової передвищої освіти.
2. Дана довідка засвідчує, що Ви тільки подали документи до школи. Мова про зарахування не ведеться. Тому відповідна довідка точно може не підійти. Та і взагалі, на практиці тільки однієї довідки замало.
НАВОЖУ ВАМ ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ІНКОЛИ ПОДАВАЛИ ДО ВІЙСЬККОМАТУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД:
- заява про надання відстрочки та дозволу на виїзд.
- документи що підтверджують навчання з перекладом на українську мову, посвідчений нотаріально:
- довідка із закладу про зарахування на денну форму навчання
- контракт про проходження навчання
- квитанція про оплату за навчання
- запрошення на курси.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
И еще извините пожалуйста такой вопрос,хотя я понимаю что это не возможно.Я женат,двое детей жены,один из ее детей ребенок инвалид.Родной ее отец не участвует в жизни ребенка и не платит алименты.Мы хотели подать на лишенее его родительский прав,но суд не захотел рассматривать это дело,потому-что он живет на временно окупированной территории.Я хотел узнать.На данном основании я не имею права пересекать границу сопровождая ребенка инвалида?Надо мне ее удочерить или как-то оформить постоянный уход?Большое Вам спасибо.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗвичайно можете!
Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Зокрема в них зазначається:
«З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
5) дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися матір’ю та / або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності
посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", в якому зазначено категорію "дитина з інвалідністю",
або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу,
або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років, а також документів, що підтверджують родинні зв’язки (у разі здійснення супроводу матір’ю та / або батьком),
або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями).
Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабою, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їх приналежності до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки.
Повторюсь, будут питання, зверніться до мене особисто, натиснувши зелену кнопку біля мого фото.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВалерій!
Чому Ви вважаєте, що це неможливо. Так, питання суперечливе, і рішення прийматиметься виключно прикордонниками. Але потрібно спробувати на підставі свідоцтво про шлюбу та документів, що підтверджують інвалідність дитини!
Успіхів!
Здравствуйте.Это Вас ещё раз беспокоит Валерий.Я с ребенком инвалидом жены едим на границу,чтобы попробовать пересечь ее,я ребенку отчим.Документы которые взял это МСЕК,выписки со стационара за последнии 5 лет,свидетельство о браке,свидетельство о рождении и паспорт. Такой вопрос,если спросят,докажи что она на твоём содержании или могут быть ещё какие-то другие.Большое Вам спасибо.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Валерій!
Запитати, звичайно, можуть. Але тут треба доводити те, що біологічний батько в участі дитини не бере.
Але все на розсуд прикордонників.