Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 серпня 2022, питання №71690

Перезаписать ребенка на мужа

Выхожу замуж. Есть ребенок,записан на отца,с ним в в браке не были. После бракосочетания хотим ребенка записать на "мужа". Что для этого нужно?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анна!

    Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

    Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" заява подається при пред’явленні заявником паспорта або паспортного документа. Громадяни України, а також іноземці і особи без громадянства, які проживають за кордоном, подають аналогічну заяву про внесення змін до актового запису про народження, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до дипломатичного представництва або консульської установи України.

    Питання про внесення змін до актових записів про народження розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

    Відповідно до п. 1.10 Правил внесення змін за наявності поважних причин цей термін продовжується з письмового дозволу керівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (за місцем їх подання), але не більше, ніж на три місяці.

    На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обгрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

    У разі відмови у внесенні змін до актового запису у висновку мають бути чітко вказані причини відмови. При врученні (направленні) висновку про відмову заявнику одночасно роз’яснюється порядок його оскарження.

    За загальним правилом, у випадку, коли мати і батько перебувають між собою у зареєстрованому шлюбі, презюмується, що дитина походить від подружжя. А ось у випадку, коли мати та батько малечі не перебувають у шлюбі між собою, відповідно до ч. 2 ст. 125 Сімейного кодексу України, походження дитини від батька визначається або за спільною заявою матері та батька дитини, або за рішенням суду.

    Відповідно до ст. 126 Сімейного кодексу України, у разі народження дитини жінкою, яка не перебуває у зареєстрованому шлюбі з чоловіком, який є батьком дитини, а останній виявив бажання визнати своє батьківство відносно цієї дитини, – надається право подати до органів державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про визнання батьківства. Спільна заява батьків може бути подана одночасно при здійсненні реєстрації народження дитини або після реєстрації народження, яка була проведена відповідно до вимог ст. 135 Сімейного кодексу. Заява про визнання батьківства може бути подана як за місцем проживання батьків, так і за місцем зберігання актового запису про народження. Така заява може бути подана батьками дитини як до, так і після народження дитини.

    Перелік необхідних документів:

    cпільна заява батьків дитини про визнання батьківства у письмовій формі;

    паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);

    документ, що підтверджує сплату державного мита.

    Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто – вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови нотаріального засвідчення справжності підпису заявника на ній. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені дорученням на представництво.

    У заяві батьки обов’язково повинні зазначити, яке прізвище вони надають дитині. Відповідно до вимог ст.145 Сімейного кодексу дитині може бути присвоєно одне з прізвищ, які мають батьки, або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

    Необхідно зазначити, що визнати батьківство має право як чоловік, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, так і чоловік, який перебуває у зареєстрованому шлюбі з іншою жінкою. Також право на визнання себе батьком дитини не обмежується віковим критерієм. Однак, якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім – державний орган реєстрації актів цивільного стану обов’язково повинен повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини.

    Якщо мати дитини, яка перебуває у зареєстрованому шлюбі, під час реєстрації народження заявляє, що її чоловік не є батьком цієї дитини, і у зв’язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження дитини – її прохання може бути задоволене лише за наявності спільної заяви самої матері та її чоловіка про невизнання його батьком дитини, а також заяви про визнання батьківства іншої особи та матері дитини.

    Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства.

    У разі, якщо чоловік не визнає себе батьком дитини і, навпаки, коли чоловік вважає себе батьком дитини, а цей факт оскаржується, – визнання батьківства встановлюється у судовому порядку.

    Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Успіхів!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Добрий вечір. Якщо Ваш майбутній чоловік не є біологічним батьком дитини, то він може усиновити чи удочерити дитину. При усиновленні (удочерінні) можлива видача нового свідоцтва про народження, в якому батьком дитини вказаний усиновлювач. В такому випадку часто зберігається таємниця усиновлення, якщо усиновлення було здійснено в ранньому дитячому віці.

    Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правових послуг з цього чи інших запитань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України