Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день.
Я живу в одной квартире с родственником. Этот родственник постоянно устраивает скандалы, ссоры и до драк доходит. Неоднократно писал заявления в полицию по статье домашнее насилие. 4 или 5 раз давали просто штраф как административное правонарушение. Но крайний раз был приговор по статье домашнее насилие, год условно и обязательно ходить отмечаться.
Но человека жизнь ни чему не учит, снова начинает скандалить. Сегодня иду в полицию с заявлением но следователь говорит что раз уже это переросло в криминальную статью и был приговор то обращаться нужно в суд, мол человек не соблюдает дистанцию и не придерживается условий освобождения.
Вопрос: прав ли следователь и нужно обращаться мне напрямую в суд?
или мне нужно снова пойти с заявлением в полицию.
просто терзают сомнения, кто я такой чтобы обращаться в суд и требовать меры наказания, в частности лишения свободы, без участия полициb, или же всё верно и я накручиваю?
Заранее благодарю
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду
Вітаю.
В будь-якому випадку потрібно ВИМАГАТИ зареєструвати від вас заяву про вчинення НОВОГО факту домашнього насильства. Органи досудового розслідування будуть визначати чи є склад кримінального правопорушення чи адміністративного в залежності від обставин.
До суду ВИ маєте право звернутись для винесення заборонного припису про наближення до Вас та мешкання за однією адресою.
Щодо вчинення повторного злочину правопорушником, працівники поліції також повинні сповістити органи пробації, про вчинення особою на іспитовому строці. Також можете самостійно направити звернення до органів пробації, куди ходить на відмітку правопорушник.
Звертайтесь - надам більш детальну консультацію, та алгоритм дій при зверненні до поліції з заявою.
Адвокат, м. Київ
До суду за ордером щодо обмеження
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Заходу впливу на кривдника при домашньому насильстві можуть бути такі:
Терміновий припис — захід протидії домашньому насильству, спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Застосовується до кривдника не більше, ніж на 10 днів. Ідеться про негайне припинення домашнього фізичного насильства. Він полягає в обмеженні кривдника, що вчиняє домашнє насильство, доступу до житлового приміщення, де проживає жертва.
Терміновий припис виноситься за заявою постраждалої людини, а також за власною ініціативою працівників Національної поліції України за результатами оцінки ризиків. Забороняється вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи та контакт з нею. Кривдник повинен залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи.
Обмежувальний припис — захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямоване на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис видається судом на строк від 1 до 6 місяців за заявою постраждалої особи або її представника. Якщо домашнє насильство застосоване до дитини — за заявою батьків або інших родичів дитини (баби, діда, повнолітніх брата, сестри), мачухи або вітчима дитини, а також органів опіки й піклування.
Під час обмежувального припису діють такі обмеження та заборони:
Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Пам’ятайте, що поліцейські можуть проникати до житла особи без рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.
Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!