Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 22 серпня 2022, питання №71781

Льготы при инвалидности первой группы

Гражданин Украины возраст 91 год. Участник второй мировой войны. Проживающий в посёлке Луч Николаевской обл. с 1956 года в этом году практически с самого начала боевых действий с 01 03 22 до 15 05 22 находился в убежище спасаясь от ежедневных обстрелов. В результате чего нарушилась координация движений что привело к падениям .При первом падении был перелом предплечья а при втором перелом шейки бедра , операция , лечение ,в итоге первая группа инвалидности . Жилья как у всех жителей посёлка Луч жилья - нет, одежды - нет, денег -нет , ничего нет. В данное время проживаем в Николаеве на съёмной квартире. На какую помощь от государства можно рассчитывать при такой группе инвалидности. Если не трудно посоветовать позвоните пожалуйста 0961765165.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Перелік пільг для інвалідів 1 групи:

    І. Придбання лікарських засобів:

    • безоплатно за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування, за умови, що вони отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії;
    • з оплатою 50 відсотків їх вартості за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні.

    ІІ. Послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування, у тому числі кріслом-коляскою з електроприводом, автомобілем, індивідуальними пристроями, протезами очей, зубів, щелеп, окулярами, слуховими та голосоутворювальними апаратами, сурдотехнічними засобами, ендопротезами тощо):

    • безоплатно за наявності відповідного медичного висновку;
    • на пільгових умовах за наявності відповідного медичного висновку. Особі з інвалідністю, законному представнику недієздатної особи з інвалідністю, автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Після смерті особи з інвалідністю, автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів її сім’ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Технічні та інші засоби реабілітації можуть бути залишені у власності членів сім’ї померлої особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

    IІІ. Санаторно-курортне лікування, що передбачає безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.ІV. Послуги зв"язку:

    • Пільгове та позачергове встановлення квартирного телефону;
    • Встановлення оплати послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за погодинним (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості тільки за їх згодою.
    • Особам з інвалідністю першої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

    V. Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів (п.3 ч.3 ст. 22 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).VI. Транспортне обслуговування:

    • Право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, в установах усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.
    • Особи з інвалідністю, які прямують на лікування (за наявності підтвердних документів), особи з інвалідністю першої групи мають право на пріоритет перед іншими особами на проходження передбачених законодавством видів контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій. Разом з такими особами у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують (не більше двох), та, у разі необхідності, - близькі родичі першої лінії спорідненості. У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення та контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території пріоритет може надаватися при слідуванні в пішому порядку або на легковому автомобілі, за умови відсутності в транспортному засобі, в якому прямують зазначені особи, інших (крім визначених цією статтею) осіб.
    • Особи з інвалідністю I та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (не більше однієї особи), мають право на:
    1. безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі (ч.2 ст. 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»);
    2. 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (ч.3 ст. 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»)
    • Особи з інвалідністю І групи по зору і з ураженням опорно-рухового апарату та особи, які супроводжують особу з інвалідністю І групи зазначених категорій (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд також у метро.

    VІI. Надбавка на догляд у розмірі 50 гривень виплачується особам з інвалідністю I групи з наявності таких підстав:

    Така надбавка не виплачується, якщо особа з інвалідністю отримує державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".

    Куди звернутися для отримання пільг

    З метою отримання передбачених законодавством пільг особам з інвалідністю І групи загального захворювання слід звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання.

    Перелік необхідних документів

    • паспорт громадянина України;
    • ідентифікаційний код;
    • довідка або посвідчення МСЕК про призначення групи інвалідності;
    • відповідна заява(зразок надається в управлінні соцзахисту).

    Строки розгляду питання

    Не більше одного місяця від дня їх реєстрації, враховуючи святкові та неробочі дні.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись біля мого профілю."


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України