Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 24 серпня 2022, питання №71872 400₴

Как уволиться со школы при большом нежелании начальства меня увольнять.

Добрый день. Чтобы более четко вам передать суть вопроса, расскажу немного подробнее о моей ситуации. Я проработала 6 лет в детской музыкальной школе в Украине. Программа обучения с детьми проходила через Zoom со времени начала войны. Весной я покинула Украину, продолжая работать дистанционно.

Приняла решение уволиться с работы, поскольку с 1 сентября 2022 г. обучение будет проходить вживую, а я продолжаю оставаться на территории другой страны.

Сложности с увольнением еще связаны с натянутыми отношениями со стороны начальства. Им сейчас очень нужны кадры, и они не хотят увольнять меня. Поэтому оказывают максимальное сопротивление, то манипулируя журналами (которые остались у меня в Украине), то планами, которые нужно сейчас срочно обновлять из-за изменившееся программы обучения, то еще чем-то, и этот список не заканчивается... Журнал, (который они должны отправить на хранение в архив), им отдаст моя мама, которая будет через месяц ехать в Украину.

Вопрос:
В заявлении об увольнении я попросила передать трудовую книжку моей маме, фамилию и имя которой я указала, так как у меня нет возможности приехать в Украину, и забрать книжку лично. Но начальство отказывается отдавать ее кому-либо, кроме как лично мне на руки. Что нужно указать в заявлении об увольнении (и, возможно, какие бумаги нужны), чтобы начальство мою трудовую передало маме? И как мне удостовериться, что заявление подписано, чтобы они не сделали мне сюрприз, уволив меня по статье через какое-то время? Может ли начальство не подписывать заявление об увольнении, манипулируя несданными журналами, которые остались на Украине? (начальство именно сейчас так поступает) Возможно, у вас будет образец правильно составленного заявления именно для моей ситуации.
Заранее благодарю за ответы.
С уважением.

Відповіді юристів (18)

    Айвазян Юрій Климентійович
    22.5%

    Доброго дня!

    Указом Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 (далі — Указ № 64/2022) на території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 р. строком на 30 діб. Застарілий КЗпП не містить положень про особливості трудових відносин під час воєнного стану. Порядок запровадження такого стану регулюється Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 р. № 389-VIII (далі — Закон № 389). Цим Законом також передбачено обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, зокрема, обмежується право на працю, та надаються гарантії щодо запобігання незаконному звільненню.

    В період дії воєнного стану допускається:

    звільнення працівників за власним бажанням (але якщо справді є волевиявлення працівника) згідно зі ст. 38 КЗпП;

    Правила звільнення за власним бажанням працівника прописані у ст. 38 КЗпП. За нею працівник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

    Цією ж нормою прописано, коли попереджати за два тижні перед звільненням не обов’язково. А саме у разі:

    переїзду на нове місце проживання;

    переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;

    вступу до навчального закладу;

    неможливості проживання у даній місцевості, підтвердженій медичним висновком;

    вагітності;

    догляду за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю;

    догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;

    виходу на пенсію;

    прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.

    У таких випадках власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    До того ж працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

    Судова палата у цивільних справах ВСУ під час розгляду справи від 26.10.2016 р. №6-1269цс16 зробила такий правовий висновок: "Сама по собі згода власника або уповноваженого ним органу задовольнити прохання працівника про звільнення до закінчення строку попередження не означає, що трудовий договір припинено за п. 1 ст. 36 КЗпП, якщо не було домовленості сторін про цю підставу припинення трудового договору. В останньому випадку звільнення вважається проведеним з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП)."

    ТЕПЕР ЩОДО ВАШОГО ПИТАННЯ...

    В заявлении об увольнении я попросила передать трудовую книжку моей маме, фамилию и имя которой я указала, так как у меня нет возможности приехать в Украину, и забрать книжку лично. Но начальство отказывается отдавать ее кому-либо, кроме как лично мне на руки. Что нужно указать в заявлении об увольнении (и, возможно, какие бумаги нужны), чтобы начальство мою трудовую передало маме? И как мне удостовериться, что заявление подписано, чтобы они не сделали мне сюрприз, уволив меня по статье через какое-то время? Может ли начальство не подписывать заявление об увольнении, манипулируя несданными журналами, которые остались на Украине? (начальство именно сейчас так поступает) Возможно, у вас будет образец правильно составленного заявления именно для моей ситуации.

    Вам треба оформити своїй матері нотариальну довіренність, аби вона иогля представляти Ваші інтереси у стосунках із роботодавцем. В такому випадку вона зможе чітко проконтролювати дотримання законності в процесі всіх етапів звільнення. Вона також зможе отримати Вашу трудову, а потім переслати її Вам.

    Для того, аби скласти для Вас правильну заяву про звільнення я повинен отримати від Вас більше інформації. Тому раджу Вам натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю, аби я міг поспілкуватись з Вами більш предметно!

    Мєньков Андрій Васильович
    12.5%

    Добрый день Алина.

    Вам необходимо написать заявление в котором указать, что просите уволить с ___ (укажите дату) с занимаемой должности по собственному желанию согласно статьи 38 Кодекса законов о труде Украины и статьи 4 Закона Украины "Об организации трудовых отношений в условиях военного положения". Также в заявлении укажите что просите выдать копию приказа об увольнении и письменное уведомление о начисленных и выплаченных суммах при увольнении согласно статьи 47 КЗотТ Украины.

    Заявление если у Вас есть электронная цифровая подпись Вы можете подписать и отправить на официальную электронную почту учреждения или передать через маму, но при этом ваша подпись должна быть заверена нотариусом и проставлен апостиль (уточните у нотариуса за границей, чтобы но имело юридическую силу в Украине). Также Вам нужно написать довереннность у нотариуса, чтобы уполномочить маму забрать вашу трудовую книжку, приказ об увольнении и уведомление о зарплате. Возможно документы (заяление и доверенность) можно заверить в консульстве Украины.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    17.5%

    Вітаю, пані Аліно!

    ЯК ФАХІВЕЦЬ В СФЕРІ ОСВІТНЬОГО ЗАКОНОДАВСТВА, СПРОБУЮ НАДАТИ ВАМ КОМПЕТЕНТНІ ВІДПОВІДІ ТА ФАХОВІ ПОРАДИ.

    В заявлении об увольнении я попросила передать трудовую книжку моей маме, фамилию и имя которой я указала, так как у меня нет возможности приехать в Украину, и забрать книжку лично. Но начальство отказывается отдавать ее кому-либо, кроме как лично мне на руки.

    ПО СУТІ ВОНИ ПРАВІ. БЕЗ НОТАРІАЛЬНОЇ ДОВІРЕНОСТІ НА ВАШУ МАМУ, ЯКА Б У ТАКОМУ ВИПАДКУ ЗМОГЛА ПРЕДСТАВЛЯТИ ВАШІ ІНТЕРЕСИ, ВОНИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ПЕРЕДАТИ ЇЙ ТРУДОВУ КНИЖКУ.

    ОДНАК ЦЕ ВЗАГАЛІ НЕ ВПЛИВАЄ НА ФАКТ ЗВІЛЬНЕННЯ І НЕ МОЖЕ БУТИ ПЕРЕПОНОЮ ДЛЯ ЦЬОГО.

    ВОНИ ПРОСТО ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ПОВИННІ ПОВІДОМИТИ ВАС ПРО ТЕ, ЩО ВИ ПОВИННІ ОТРИМАТИ ТРУДОВУ КНИЖКУ.

    ВИ МОЖЕТЕ ВКАЗАТИ АДРЕСУ, КУДИ ВОНИ МОЖУТЬ НАПРАВИТИ ВАШУ ТРУДОВУ КНИЖКУ. ПЕРЕСЛАТИ ЇЇ ПОШТОЮ ЗА КОРДОН ЗАКОНОДАВСТВОМ НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ.

    ...

    ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.93 N 58 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110

    ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text

    4. Видача трудової книжки у разі звільнення

    ...

    4.2. Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.

    Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

    ...

    Что нужно указать в заявлении об увольнении (и, возможно, какие бумаги нужны), чтобы начальство мою трудовую передало маме?

    ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО ОФОРМИТИ НОТАРІАЛЬНУ ДОВІРЕНІСТЬ НА ВАШУ МАТІР. ЦЕ ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ В КОНСУЛЬСТВІ УКРАЇНИ В КРАЇНІ ВАШОГО ПЕРЕБУВАННЯ.

    ...

    И как мне удостовериться, что заявление подписано, чтобы они не сделали мне сюрприз, уволив меня по статье через какое-то время?

    ВОНИ ПОВИННІ ВАС ПОВІДОМИТИ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОЗГЛЯДУ ВАШОЇ ЗАЯВИ. ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ ВАС ЗВІЛЬНИТЬ, ВОНИ ПОВИННІ НАПРАВИТИ ВАМ КОПІЮ НАКАЗУ НА ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ.

    ...

    Может ли начальство не подписывать заявление об увольнении, манипулируя несданными журналами, которые остались на Украине? (начальство именно сейчас так поступает) Возможно, у вас будет образец правильно составленного заявления именно для моей ситуации.

    МОЖУТЬ МАНІПУЛЮВАТИ, ОДНАК ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩО ВИ ВКАЗАЛИ В ЗАЯВІ НА ЗВІЛЬНЕННЯ.

    ЗАГАЛОМ ВИ МАЄТЕ ПРАВО АБО ЗВІЛЬНИТИСЬ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ, АБО ПРИЗУПИНИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР.

    ПРАВИЛЬНЕ ФОРМУЛЮВАННЯ ЗАЯВИ ПРИБЛИЗНО ТАКЕ:

    "ПРОШУ ВАС ЗВІЛЬНИТИ МЕНЕ ТАКОГО-ТО ЧИСЛА ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПЕРЕЇЗДОМ НА НОВЕ ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ".

    ВЗАГАЛІ РОБОТОДАВЕЦЬ МАВ ВИДАТИ НАКАЗ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ РОБОТИ З ДОВЕДЕННЯМ СВОЇХ НАКАЗІВ ДО ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРЕЗ ЗАСОБИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗВ'ЯЗКУ.

    МОЖУ ПРОКОНСУЛЬТУВАТИ ВАС БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Надаю виписку з Кодексу законів про працю України, у редакції від 01.01.2020 року

    Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу(поважні причини):

    (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин),

    власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

    Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

    Припинення трудового договору внаслідок порушення роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору передбачає обов'язкову виплату вихідної допомоги у розмірі, передбаченому у колективному договорі, але не менше трьохмісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП).

    Якщо подана Вами заява оформлена належним чином, з викладенням підстав для звільнення, з наведенням поважних причин, можливо з приєднанням документів, які підтверджують вказані причини, то такі дії щодо вимоги прибуття до головного офісу компанії для складання іншої заяви, є незаконними.

    Вы маєте право подати скаргу до Державної інспекції праці для проведення перевірки та прийняття заходів реагування відносно работодавця.

    Ви можете направити заяву рекомендованим листом, та письмову згоду вашу на ім я директора з тим, що ви погоджуєтесь з тим , що наказ про звільнення ним буде виданий пізніше ніж дата у заяві з урахуванням часу поштового пересилання та вручення.

    В умовах воєнного стану попередження допускається за два тижні , або якщо ви у відпустці то останій день роботи це останній день вашої відпустки , на наступний день мають видати наказ , розрахунок і трудову книгу .

    ваша мама може забрати вашу книгу ,але ви маєте уповноважити маму видавши їй довіреність на такі дії у консульстві та направити мамі поштою., Якщо довіреність складена іншою мовою, мама перед вчиненням дій має звернутися до бюро перекладу де перекласти документ на укр мову і завірити переклад у нотаріуса і потім діяти.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

    Стаття 4. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

    1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

    Таким образом, вы имеете право требовать увольнения в день, который вы укажете в заявлении.

    Для того, чтобы мама могла проконтролировать процедуру, у нее на руках должна быть нотариальная доверенность от вас на представительство интересов. Такую доверенность вы должны изготовить за рубежом, при необходимости апостилировать и выслать в Украину.

    Как можно провести эту процедуру без доверенности.

    1. Заключить договор с адвокатом. Адвокат по месту нахождения вашей школы сможет прибыть в учреждение, подать заявление и проследить его надлежащее рассмотрение. Адвокату для представительства Ваших интересов в этой ситуации доверенность не нужна, он будет действовать на основании договора.

    2. Отправить заявление почтой и попросить выслать трудовую так же почтой на ваш адрес.

    При возникновении дополнительных вопросов нажимайте кнопку "Обратиться". Буду рад помочь.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    25%

    Добрый день, Алина.

    1. В соответствии с ч. 2 ст. 7 Закона Украины "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", в период действия военного положения стороны могут договориться об альтернативном способе передачи документов связанных с трудовыми правоотношениями. А также определить иной доступный способ электронной коммуникации. Что это значит на практике - если у школы есть официальный электронный адрес - Вам необходимо направить Ваше заявление об увольнении на этот адрес. В заявлении об увольнении Вы можете указать о передаче трудовой книжки Вашему уполномоченному лицу или попросить выслать на определённый почтовый адрес. В том случае если у Вы общаетесь с руководителем через мессенджеры - вайбер ватсап или телеграм необходимо уведомить через них о направлении заявления. Все это даст Вам возможность, в случае возникновения спора, доказать факт и дату направления заявления об увольнении.

    2. Ваше право на увольнение является абсолютным и не может быть ограничено иными требованиями (сдать журнал, отчет или иное). В соответствии со ст. 4 Закона Украины "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", увольнение по Вашему заявлению проводиться в срок указанный в Вашем заявлении, т.е. требование об отработке двух недель не применяется.

    Заявление составляется в свободное форме и может иметь следующее содержание:

    Прошу звільнити мене (прізвище, ім'я по-батькові) з посади (займана) посада за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та ст. 4 Закона Украины "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" з (вказати дату).

    Копію наказу про звільнення та належну мені трудову книжку у відповідності до ч. 2 ст. 7 Закона Украины "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", прошу (видати ПІБ матері або іншої особи або надіслати за адресою).

    Дата Підпис

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Алина Клієнт 2 роки тому

      Спасибо вам большое за ответ. Я действую по вашим советам. Сложность в том, что мне категорически отказываются прислать адрес электронной почты школы и секретарь, и директор лично. Директор уже написала, что я уже уволена 31-м числом, и мне нужно им отправить заявление по вайберу. А электронный адрес не дают. Копии приказа об увольнении у меня нет, и заявление об увольнении я им не отправляла. Как можно добиться от них электронного адреса школы? Электронный адрес есть, просто мне его не хотят давать, чтобы я через него не отправила заявление.

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Есть несколько путей. Вы можете сообщить о незаконных действиях руководства в департамент образовании. Если Вы из Одессы, как следует из Вашего профиля, то вы можете воспользоваться сайтом https://www.prvo.od.ua/, там есть все официальные адреса школ

        • Алина Клієнт 2 роки тому

          Речь идет о городе Измаил, музыкальная школа. Может вы можете подсказать, где может находится департамент или как на него выйти? Комунальний заклад Ізмаїльської міської ради «Дитяча музична школа №2»

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            http://izmail-osvita.gov.ua/ сайт отдела образования Измаильского городского совета

            • Алина Клієнт 2 роки тому

              Спасибо большое Вам.

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            На сайте областного департамента ОН сведения о школе отсутствуют https://od.isuo.org/zpo/authorities/zpo-list/id/50...

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Если мои ответы Вам помогли, отметьте, пожалуйста это на сайте

    Карпенко Андрій Володимирович
    11.3%

    Здравствуйте!

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

    Стаття 4. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

    1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

    Стаття 7. Особливості обміну документами, організації кадрового діловодства та архівного зберігання кадрових документів у роботодавця

    1. У період дії воєнного стану порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення і ведення трудових книжок та архівного зберігання відповідних документів у районах активних бойових дій визначається роботодавцем самостійно, за умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці.

    2. У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.

    ОДНАКО Г. ОДЕССА НИКОГДА НЕ ВХОДИЛ В ПЕРЕЧЕНЬ ТЕРРИТОРИЙ НА КОТОРЫХ ВЕДУТСЯ БОЕВЫЕ ДЕЙСТВИЯ.

    МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    25.04.2022 № 75

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України25 квітня 2022 р.за № 453/37789

    Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 29 червня 2022 року

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0453-22#n3

    СЛЕДОВАТЕЛЬНО ПРИМЕНЯТЬ ТРЕБОВАНИЯ ЗАКОНА УКРАИНЫ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" ИЛИ НЕТ, ЭТО НА УСМОТРЕНИЕ АДМИНИСТРАЦИИ ВАШЕГО ПРЕДПРИЯТИЯ (В ОТНОШЕНИИ ВЫДАЧИ ВАШЕЙ ТРУДОВОЙ КНИЖКИ ВАШЕЙ МАМЕ).

    ВЫ ИМЕЕТЕ АБСОЛЮТНОЕ ПРАВО НА УВОЛЬНЕНИЕ, БЕЗ КАКИХ-ЛИБО УСЛОВИЙ СО СТОРОНЫ АДМИНИСТРАЦИИ.

    В ЦЕЛЯХ ИЗБЕЖАНИЯ ЛИШНИХ СЛОЖНОСТЕЙ, ОФОРМИТЕ В СТРАНЕ ПРИБЫВАНИЯ ДОВЕРЕННОСТЬ НА ВАШУ МАМУ НА ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВО ВАШИХ ИНТЕРЕСОВ.

    Доверенность Вы можете оформить в той стране, в которой сейчас находитесь:

    - в консульском отделе Посольства Украины;

    - у местного нотариуса (с последующим апостилированием доверенности и переводом ее на украинский язык).

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Роботодавець не може Вас не звільнити, та не має, механізмів для переконання Вас залишитись, примусова праця заборонена, тому зважаючи на Вашу ситуацію, Варто повідомити керівництву про волевиявлення звільнення, та написати заяву на звільнення за ст. 36, чи ст. 38 КЗПП України та заяву надіслати на ім'я керівника начальника навчального закладу в электронному та письмовому вигляді.

    Якщо припинення трудових відносин ініціює працівник, у заяві про звільнення за угодою сторін він обов’язково вказує підставу і дату звільнення.

    Журнали та інші матеріальні цінності у разі їх наявності повернете.

    Зразок заяви https://www.kadrovik01.com.ua/article/4708-zayava-...

    Успіхів

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    КЗпП України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n263):

    "Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник...

    Стаття 47. Обов'язок роботодавця провести розрахунок з працівником

    Роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

    Стаття 48. Облік трудової діяльності працівника

    Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"...

    Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі...".

    ---

    Доброго дня, Аліно! По-перше, як зазначив колега Карпенко, оскільки в м.Одеса бойові дії не ведуться, то ст.4 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" до застосування не підлягає. По-друге, організація у музичній школі з 1 вересня навчання у офф-лайн режимі та перебування вас за кордоном України робить неможливим продовжувати роботу, як це передбачено ст.38 КЗпП, тобто має місце поважної причини, що дає Вам право на звільнення з роботи без попередження за 2 тижні, у строк, який Ви вказуєте. По-третє, на даний момент облік трудової діяльності ведеться в електронній формі органами (управліннями) ПФУ, без застосування трудових книжок, які передаються на зберігання їх власників (працівників). Вважаю за належне направити на ім'я директора школи заяву (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) про звільнення "за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України у зв'язку з неможливістю продовжувати роботу очно (в офф-лайн режимі), перебуваючи за кордоном України у зв'язку з воєнними діями в Україні та тимчасовим захистом за кордоном" (прикласти копію документа про оформлення тимчасового захисту) з (вказати дату звільнення, враховуючи термін перебігу поштового відправлення (листа)". Викласти клопотання про направлення Вам копію наказу про звільнення, письмове повідомлення про нараховані суми при звільненні та трудової книжки. Зазначити банківські реквізити Вашої банківської картки, на яку мають бути перераховані кошти при звільненні. Викласти повідомлення про направлення журналу. Залучення Вашої матері вважаю обтяжливим як фінансово так і психологічно для матері.

    У випадку особистого звернення (у форматі “Звернутись”) дивіться попередньо мій профіль, вказуйте свою e-mail адресу.

    Адвокат  Євген Олександрович
    11.3%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день,Аліна!

    ДІЇ РАБОТОДАВЦЯ Є НЕЗАКОННИМИ.

    РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ПОДАТИ СКАРГУ ДО Державна служба України з питань праці:

    Контакти – Державна служба України з питань праці (dsp.gov.ua)

    Державна служба України з питань праці (Держпраці)центральний орган виконавчої влади України, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці, а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.

    Основними завданнями Держпраці є:

    1) реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

    2) здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

    3) здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

    4) організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

    Діяльність Держпраці спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

    Положення про Державну службу України з питань праці було затверджене 11 лютого 2015 р Текст Положення.

    Держпраці здійснює свої повноваження через утворені в установленому порядку територіальні органи Постанова від 11 лютого 2015 року.

    Держпраці очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

    Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40). Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян”.

    Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній службі України з питань праці та її територіальних органах затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 16 листопада 2016 року № 1339 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2016 року за № 1595/29725.

    Звернення надсилаються на поштову адресу: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14 або на електронну адресу: zvern@dsp.gov.ua

    Вимоги до звернення

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

    Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення має відповідати всім вимогам письмового звернення, у тому числі містити підпис заявника (заявників) крім електронного цифрового підпису. Отже, електронне звернення може бути виготовлене за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотографії (у тому числі із відображенням підпису заявника) та надіслано з використанням мережі Інтернет.

    Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України “Про звернення громадян”.

    Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду (ст.7). Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

    Такий вид звернення як скарга на рішення певного органу або посадової особи має бути подана до органу або посадової особи вищого рівня протягом року з моменту прийняття рішення, яке оскаржується, але в жодному разі не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина, який звертається зі скаргою, з таким рішенням.

    Пам’ятайте! Не підлягають розгляду та вирішенню такі звернення:

    • письмове звернення без зазначення місця проживання або не підписане автором, тобто анонімне звернення;
    • звернення, з якого неможливо визначити суть порушеного питання;
    • повторні звернення від однієї і тієї ж особи до одного і того ж органу (посадової особи) з одного і того ж питання, яке вже було вирішено даним органом (посадовою особою) по суті;
    • звернення-скарга, яка подана із пропущенням зазначених вище строків;
    • звернення, подане особами, які визнані недієздатними у судовому порядку.

    Термін розгляду звернення

    Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду,про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

    На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну (ст.20).Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

    Права громадянина щодо розгляду заяви або скарги

    Згідно зі статтею 18 Закону України “Про звернення громадян” громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, має право:

    • особисто викласти свої аргументи тій особі, яка перевіряла заяву або скаргу;
    • брати участь у перевірці заяви або скарги;
    • ознайомлюватись із матеріалами такої перевірки;
    • подавати додаткові матеріали або вимагати запиту таких матеріалів органом, який розглядає заяву або скаргу;
    • бути присутнім при розгляді заяви або скарги;
    • користуватись послугами адвоката або іншого представника, якщо його повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства;
    • одержати письмову відповідь про результати розгляду поданої заяви або скарги;
    • висловлювати усно або письмово прохання щодо дотримання таємниці розгляду заяви або скарги і вимагати виконання такого прохання;
    • вимагати відшкодування збитків, які були заподіяні внаслідок порушення встановленого порядку розгляду звернень.

    Відповідальність громадян при поданні звернень

    Пам’ятайте! Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, та їхніх посадових осіб, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством (ст.26).

    Як правильно оформити звернення

    Звернення складається у довільній формі, однак в ньому потрібно вказати:

    • Кому адресується звернення (наприклад: Голові Держпраці, ПІБ керівника)
    • Від кого (прізвище, ім’я, по-батькові, індекс, повна поштова адреса заявника, № телефону).
    • Вид звернення (заява(клопотання), скарга або пропозиція)

    Далі йде загальний текст звернення, де чітко і ясно має бути викладена суть порушеного питання або проблеми, який, як правило, складається за наступною схемою:

    • вступна частина, де зазначаються підстава звернення, обставини, які стали причиною для звернення;
    • мотивувальна частина, де вказується обґрунтування або основні питання, порушені в зверненні;
    • результативна частина, де слід вказати мету звернення і очікуваний результат розгляду звернення;
    • далі потрібно навести перелік документів (або копій документів), якщо ви додаєте їх до листа;
    • письмове звернення обов’язково підписується особою (особами), що звертається з проставлянням дати подання звернення.
    • для розгляду електронного звернення електронний підпис не вимагається.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня!

    Бажання керівництва в даному випадку мало має значення.

    В умовах військового стану пишіть заяву про звільнення та вказуйте уповноважену особу - родичан на отримання трудової.

    Для унеможливлення відмови -завірте таку заяву нотаріально, в тому числі через посольство/консульство України.

    Звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024