Задайте питання юристу

841 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 24 серпня 2022, питання №71897

Як написати клопотання на амністію

Якщо вийде амністія в 2022 то як самостійно подати документи?
Засуджений ст. 185 ч. 2 та ст. 186 ч. 2 - клопотання про звільнення чи скорочення терміну?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Таке клопотання оформляється власноруч в довільній формі, яке адміністрацією установи невідкладно реєструються в журналі обліку клопотань про помилування засуджених.

    Адміністрація установи протягом 15 днів з дня подання клопотання забезпечує підготовку характеристики на засудженого і відомостей про заохочення та стягнення за весь період тримання цієї особи в установі та направляє клопотання про помилування засудженого(ї) та підготовлені до нього документи до Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента України (далі - Департамент).

    У характеристиці, яка долучається до клопотання про помилування повинно відображатися поведінка за весь період відбування покарання (ставлення до праці та навчання, участь у виховних заходах і реалізації програм диференційного виховного впливу, соціально-корисна активність, ставлення до вчиненого кримінального правопорушення та відшкодування завданого збитку, соціальні зв’язки, ступінь виправлення) із викладеною думкою адміністрації і, як правило, спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування, а також інші відомості і дані, що мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

    Крім цього, до клопотання про помилування особи, засудженої до довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, обмеження волі, арешту, додаються:

    1. анкета засудженого;
    2. копії вироків, ухвал і постанов суду, які є підставою для відбування покарання засудженим;
    3. копія повідомлення про набрання вироком, ухвалою або постановою законної сили;
    4. характеристика на засудженого;
    5. відомості про заохочення та стягнення;
    6. виписка з медичної карти амбулаторного хворого (форма № 025/о) та виписка з карти хворого, який вибув із стаціонару (форма № 066/о);
    7. відомості про наявність майнового позову, який підлягає стягненню, та стан відшкодування заподіяних кримінальним правопорушенням збитків;
    8. психологічна характеристика на засудженого (щодо особи, засудженої до довічного позбавлення волі).

    Вказане Положення саме надає право засудженому до клопотання про помилування долучити інші документи, які, на його погляд, мають значення для застосування помилування.

    Після погодження характеристики заступником начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи та затвердження її начальником установи клопотання засудженого про помилування, характеристика на засудженого і відомості про заохочення та стягнення за весь період тримання цієї особи в установі протягом 3-х робочих днів з дня реєстрації клопотання про помилування передаються до підрозділу контролю за виконанням судових рішень установи для подальшого оформлення документів.

    Адміністрація установи зобов'язана під особистий підпис ознайомити засудженого із копіями документів, які додаються до клопотання про помилування, що проставляється на копії супровідного листа до Департаменту, після чого вони долучаються до особової справи засудженого.

    Після спливу 5 денного строку Адміністрація установи передає клопотання разом з характеристикою на засудженого до Адміністрації Президента України.

    Клопотання про помилування і підготовлені Департаментом матеріали попередньо розглядаються Комісією при Президентові України у питаннях помилування (далі - Комісія) (пункт 6 Положення).

    Ось зразок такого клопотання:

    Клопотання про амністію

    В Октябрський районний суд м. Полтави

    захисника підсудного,

    щодо якого розглянута кримінальна справа

    по обвинуваченню у вчиненні злочину,

    передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України,

    ОСОБА_1–

    адвоката ОСОБА_2,

    36000, м. Полтава, ___,

    кримінальне провадження№ 111,

    К Л О П О Т А Н Н Я

    про застосування амністії та звільнення від відбування покарання

    ___ 2014 року суддею Октябрського районного суду м. Полтави ухвалено вирок у кримінальному провадженні №111, згідно якого ОСОБА_1 був визнаний винним засуджений за ч.1 ст. 119 КК України, тобто за вбивство через необережність, та йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4(чотири) роки.

    Вирок на час подання цього клопотання не набрав законної сили.

    ___ 2014 року набрав чинності Закон України від 08.04.2014 № 1185-VII «Про амністію у 2014 році». Відповідно до ст. 12 цього Закону, його дія поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно.

    Згідно з вироком ОСОБА_1 засуджений за вбивство через необережність, вчинене ним ___ 2014 року, тобто до дня набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році».

    Згідно з пунктом «в» статті 1 Закону України «Про амністію у 2014 році» звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України особи, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами.

    В відповідності до ч. 3 ст. 12 КК України, злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п’яти років.Санкцією ч.1 ст. 119 КК України передбачено покарання в вигляді обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

    Таким чином, злочин, передбачений ч.1 ст. 119 КК України (вбивство, вчинене через необережність), є злочином середньої тяжкості та не є особливо тяжким.

    ОСОБА_1 має неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ___2007 р.н., якому не виповнилося 18 років та щодо якого він батьківських прав не позбавлений.

    Враховуючи дані обставини, ОСОБА_1 підпадає під дію п. в) ст. 1 Закону України від 08.04.2014 № 1185-VII «Про амністію у 2014 році» і щодо нього можливе застосування амністії та звільнення від відбування покарання.

    Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України , ст.ст. 74, 86 КК України, п. в) ст. 1, п. г) ст. 9 Закону України «Про амністію у 2014 році», ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні», -

    ПРОШУ СУД:

    1. Клопотання про застосування до ОСОБА_1 Закону України «Про амністію у 2014 році» — задовольнити.
    2. Звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного вироком Октябрського районного суду м. Полтави від ___ 2014 року покарання у вигляді 4 років позбавлення волі за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст. 119 КК України — на підставі пункту в) статті 1 Закону України №1185-VII від 08.04.2014 року «Про амністію у 2014 році».

    Додаток: 1. Заява ОСОБА_1 про застосування амністії – на 1 арк.;

    2. Копія свідоцтва про народження ОСОБА_3 – на 1 арк.

    ___ ОСОБА_2

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Постараюсь допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України