Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Каким образом могу максимум взять алиментов с отца ребенка? и КАКОЕ ИМЕЮ ПРАВО НА ИМУЩЕСТВО КОТОРОЕ ПОЛУЧИЛ ПОСЛЕ СМЕРТИ РОДИТЕЛЕЙ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, 25 років досвіду
Добрый день.
Не понятен вопрос. Если Вы уточните ситуацию, можно будет дать подробную консультацию.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На майно, яке чоловік отримав у спадщину від батьків Ви не маєте жодного права!
Що стосується "максимальних" аліментів, то такі питання вирішуються в суді з урахуванням багатьох чинників.
Буде бажання поспілкуватись на цю тему, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Дарья!
Претендувати на майно, яке отримав чоловік у спадок, Ви не маєте права.
Максимальний розмір аліментів законодавством визначений лише в разі, якщо їх стягнення здійснюється за судовим наказом.
Суть стягнення аліментів у наказному провадженні полягає в тому, що суд розглядає справу без виклику сторін. Стягувач аліментів подає до суду заяву про видачу судового наказу. Далі суд, перевіривши надані документи, виносить судовий наказ. Дана процедура займає від кількох днів до місяця щонайбільше. Це найшвидший спосіб стягнути аліменти.
Однак за судовим наказом аліменти можна стягнути лише у чітко визначених розмірах. Зокрема це може бути 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що на сьогодні становить біля 1000 гривень або ж частка від заробітку (доходу) платника аліментів, а саме: 1/4 — на одну дитину, 1/3 — на двох дітей, 1/2 — на трьох і більше дітей. При цьому закон встановлює межу максимального розміру аліментів, які можуть стягнути на підставі судового наказу, а саме: 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. У 2022 році максимальна сума аліментів на дитину до 6 років становить: з 1 грудня 2021 – 21 000 грн. з 1 липня 2022 року – 22 010 грн.; з 1 грудня 2022 року – 22 720 грн. Для дитини від 6 років до 18 років максимальний розмір аліментів у 2022 році становитиме: з 1 грудня 2021 р. – 26 180 грн., з 1 липня 2022 року – 27 440 грн.; з 1 грудня 2022 грн. – 28 330 грн.
Якщо стягувач бажає стягнути аліменти в іншому розмірі (як правило, в більшому), йому необхідно звертатись до суду з позовною заявою. Тоді справа може розглядатись з викликом сторін.
Якщо справа розглядається у позовному провадженні, максимальний розмір не передбачений.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".