Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 29 серпня 2022, питання №72138

Развод стоимость и процедура

Подскажите процедуру развода через ЗАГС и стоимость, пожалуйста .
Сколько нужно оплачивать государству?

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Возможность расторжение брака в органах РАГС имеют супруги не имеющие несовершеннолетних детей и в том случае если оба супруга согласны на расторжения брака. Необходимо обратиться в РАГС по месту регистрации проживания одного из них и лично подать заявление о расторжении брака (бланки такого заявления предоставляются в РАГСе). Важно отметить, что личная явка как мужа, так и жены в данном случае обязательна. В то же время семейным законодательством установлено, что если один из супругов из-за уважительной причины не может лично подать данное заявление, такое заявление (нотариально удостоверенное либо приравненное к нему) может подать второй из супругов.

    В результате на основании поданного супругами заявления о расторжении брака орган государственной регистрации актов гражданского состояния составляет запись о расторжении брака по истечению одного месяца от дня подачи заявления, если оно не было отозвано.

    Явка сторон по истечению месяца в орган государственной регистрации актов гражданского состояния также обязательна, но в случае, если один из супругов не может явиться в указанный срок, им может быть подано заявление о рассмотрении заявления о расторжении брака без его участия.

    Стоимость пошлины за расторжение брака - 8,50 грн. с каждого из супругов.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня Вам!

    Розлучення через РАЦС можливе у двох випадках :

    У подружжя немає спільних малолітніх або неповнолітніх дітей

    Подружжя виявило взаємне бажання припинити свій шлюб

    Для реєстрації розлучення через РАЦС чоловік та дружина мають подати відповідну заяву в орган реєстрації актів громадянського стану за місцем прописки одного з них. З дня подачі заяви до реєстрації розлучення має пройти місяць. Якщо за цей період ніхто з подружжя не передумав та не відкликав заяву, обоє з пари мають з’явитися в РАЦС в зазначений день та час для отримання свідоцтва про розлучення.

    Проте бувають випадки, коли один з подружжя, з поважних причин, не має змоги особисто подати заяву та з’явитися в РАЦС для завершення процедури розлучення – в таких ситуаціях припинення шлюбу можливе без участі чоловіка/дружини.

    Порядок розлучення без присутності одного з подружжя такий:

    Для того щоб розлучитися без присутності одного з подружжя, необхідно подати в орган РАЦСу нотаріально завірену заяву на розірвання шлюбу. Таку заяву, від імені того з подружжя, хто не має змоги особисто її подати, може подати інший з подружжя.

    Якщо один з подружжя не може з’явитися в РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу, він має завчасно про це повідомити співробітників РАЦСу та направити в орган відповідну заяву.

    Важливо! Розлучитися на основі довіреності неможливо. Довіреність, видана іншій особі та уповноважує таку особу розірвати шлюб від імені одного з подружжя являється недійсною.

    Тепер з приводу онлайн послуг щодо цієї категоріїактів цивільного стану:

    Станом на сьогодні функціонує державний сервіс ВЕБ-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” (https://dracs.minjust.gov.ua/).

    Ви можете скористатись ним для Вашої зручності та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану записатися через Інтернет на прийом до відділів ДРАЦС. Через цей сервіс також можна подати заяву онлайн на реєстрацію шлюбу.

    На порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» Ви можете записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний для Вас час, задати питання в онлайн режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану. Знаючи порядок розлучення без наявності спільних дітей, можна обрати найоптимальніший варіант для розірвання шлюбу. На сьогоднішній день порядок укладення шлюбу дозволяє подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн.

    8 кроків, щоб скористатись сервісом та подати заяву в РАЦС онлайн:

    Вам необхідно зайти на сайт https://dracs.minjust.gov.ua/;

    Зареєструйтесь на порталі;

    Оберіть вид послуги;

    Підтвердити свою особу за допомогою цифрового підпису (або BankID);

    Обрати відділ РАЦС (пам’ятайте, що орган ДРАЦС потрібно обирати за місцем прописки одного з подружжя);

    Записатись на прийом;

    Прикріпити копії документів;

    Підтвердити подання заяви.

    Тепер залишається один раз відвідати орган реєстрації актів цивільного стану вже для отримання результатів по Вашій заяві. Таким чином, ви отримаєте результат без зайвих очікувань, нервів та черг.

    Будуть питання, зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись".

    Вдачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України