Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 31 серпня 2022, питання №72253

Вступление в наследство

Здравствуйте. Приватизированная квартира принадлежит отцу,матери и их сыну в равных долях.В случае смерти одного из родителей его часть автоматически перейдет супругу или надо вступать в наследство ? И что делать сыну когда со временем и второй родитель умрёт ? Заранее благодарю .

Відповіді юристів (6)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Существует два способа принятия наследства.

    1. Путем подачи заявления о принятии наследства.

    2. Наследник который проживал с наследодателем на момент его смерти считается принявшим наследство, если не заявит об отказе в его принятии.

    Поэтому доля в квартире перейдет и буде разделена между всеми наследниками которые приняли наследство.

    Если Вы хотите получить консультацию конкретно по Вашей ситуации, то Вы можете обратиться ко мне нажав кнопку "Звернутися" вверху

    • Иван Клієнт 2 роки тому

      Дякую за відповідь

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    У разі відсутності заповіту, половина частки покійного/покійної переде до іншого з подружжя, а половина буде поділена порівну між останнім та сином.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    • Иван Клієнт 2 роки тому

      Дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу! Як буде Ваша ласка , натисніть зелену птичку біля мого профілю. Це для мене має значення. ))

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Після смерті одного з батьків, якщо він не залишить заповіту, спадкувати після нього зможуть другий з подружжя, який перебував у зареєстрованому шлюбі з померлим на час його смерті, батьки померлого (якщо вони ще живі) і юридично діти та усиновлені померлого.

    Якщо другий з подружжя та син проживали разом з померлим до його смерті в одному житлі та були там же зареєстровані, то вони можуть автоматично прийняти спадщину, не подаючи заяви нотаріусу. В такому випадку їм потрібно буде отримати в нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України