Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 01 вересня 2022, питання №72350

Документи на ВЛК з приватної кліники

Знахожусь у військовому шпиталі на стаціонарному лікуванні. Був проведений огляд лікарем УЗД, який не "побачив" доброякісне новоутворювання у печінці, та інші захворювання травневої системи, зокрема хронічний панкреатит. Тобто все йде до того, що ВЛК визнає мене придатним до військової служби. Я солдат, мобілізований. Маю на руках УЗД з приватної кліники, яке має значно більшу кількість ознак хвороб. Яким чином це УЗД має бути оформлене, аби оскарження ВЛК було дієвим?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Ви можете вимагати від керівника ВЛК долучити до матеріалів цієї комісії УЗД приватної клініки, а у разі необхідності оскаржити висновок ВЛК.

    Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

    Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

    Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

    Оскарження постанови ВЛК регіонів:

    - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

    - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

    - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

    Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

    Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

    Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

    Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.

    Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

    0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

    Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Іване!

    Аби Ви мали право оскаржувати рішення ВЛК, у тому числі з підстав неврахування висновку приватної клініки, Ви повинні подати заяву про врахування медичного висновку приватної лікарні під час винесення остаточного висновку ВЛК.

    Якщо цього не відбудеться, потрібно буде подавати позов до суду про визнання незаконним постанови ВЛК.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Ivan Клієнт 2 роки тому

    Дякую за відповіді. Але знайшов у мережі таку судову справу, де ВЛК відмовило принімати документи від сторонніх лікарів https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/1...

    Позивач у позовній заяві зазначає, що під час медичного огляду не були враховані захворювання, які зафіксовані відповідними висновками (ТОВ Гармонія краси»), а саме:

    ...

    Відповідачем-2 у відзиві зазначено, що копії консультативних висновків ТОВ «Гармонія краси» належним чином не засвідченні.

    Тобто незрозуміло, яким чином мали бути оформлені медичні документи?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Іван!

      Ну, цей приклад, можливо, варто було б привести не в сенсі "але", а скорше як уточнення, яке треба врахувати у разі залучення медичних документів про Ваше обстеження приватною клінікою... Дійсно, можна попросити у клініки дублікат УЗД, та долучити оригінал під час проходження комісії із відповідною заявою до матеріалів ВЛК. В такому випадку суд повинен прийняти його як доказ під час розгляду Вашого оскарження рішення ВЛК.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України