Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
871 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
доброго вечора.скажить будь ласка живу за кордоном в України нараховують елименти для батька який по сути не є батьком це може пидтвердити тест днк .Так склалося що мама записала мене на нього через квартиру.Незнаю чи був суд але я точно не брала участь призначили минимальни елименти яки платила мама щоб не втратити квартиру.Зараз мама померла а я живу за кордоном ще й до того вагитна не збираюся ничого никому платити.Що порадите куди звертатися и що робити....Дякую наперед
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав згідно зі ст. 165 Сімейного кодексу України (СКУ) мають один із батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла 14-ти років.
Права позбавлення батьківських прав передбачені ст. 164 СКУ.
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він:1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;2) ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини;3) жорстоко поводяться з дитиною;4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
Проблеми, з якими стикаються позивачі
Виходячи з вищенаведеного, потрібно звернутися до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав. Якщо по суті, то суд може сказати: «Це звісно погано, але цього недостатньо».Для позбавлення особи батьківських прав на підставі пункту 2 ст. 164 СК України у справі повинні бути інші докази, окрім документів, які підтверджують заборгованість зі сплати аліментів. При цьому сам по собі факт такої несплати, нехай і систематичної, не є злісним ухиленням від участі у вихованні дитини.У реальному житті все може бути так, як зазначила позивачка у позові, тобто з часу розірвання шлюбу батько доньку не відвідує, її життям і здоров’ям не цікавиться, жодної участі у вихованні та матеріальному забезпеченні дитини не бере, перешкоджає у можливості виїзду з дитиною на лікування та відпочинок. Проте це бездоказово, і в цьому є проблема.Описуючи, якими можуть бути докази для позбавлення батьківських прав особи, суд посилається на Постанову Пленуму ВСУ від 30 березня 2007р. № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», зокрема на п.16: «ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками».
Будуть питання, зверніться до мене особисто, натиснувши відповідну зелену кнопку біля мого профілю!
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Відповідно до Сімейного кодексу України, якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.
Стаття 204. Звільнення дочки, сина від обов'язку утримувати матір, батька
1. Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов'язку утримувати матір, батька та обов'язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків.
Дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.
{Частину першу статті 204 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}
У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки.
2. Несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, підтверджується довідкою, виданою органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законом.
Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правових послуг. Я можу надати детальну юридичну консультацію, написати тексти правничих документів чи надати інші юридичні послуги.