Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 08 вересня 2022, питання №72709

чи маю я право в даній ситуаці отримати відстрочку?

Така ситуація , я подав документи в український ВУЗ на денне і хочу подати в польський ВУЗ також на денне ,хочу виїхати , але якщо я зроблю відстрочку на основі польського вузу і по певній причині мене не випустять за кордон , чи буде дійсна відстрочка по польському вузу в Україні і чи зможу я тоді получити другу відстрочку на другий семестр по українському вузу , якщо 1 семестр відстрочки був даний на основі польського вузу?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Євгене!

    Ви матимете право на відстрочку та з певним часом, коли вирішаться негаразди на кордоні, і навіть на виїзд на навчання, але для того треба повно й правильно оформити всі документи!

    Але давайте по порядку...

    8 серпня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.

    Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. В них зокрема зазначається, що право на виїзд з України мають особи, які:

    "3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);".

    ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

    студентський квиток (за наявності) або студентська віза, або міжнародний студентський квиток ISIC

    довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом),

    воєнний документ з відповідною відміткою про надання відстрочки,

    довідка з ТЦКСП у зв’язку з виїздом за кордон на навчання в іноземному ВУЗі

    та, звичайно, закордонний паспорт

    ЩОДО ОТРИМАННЯ міжнародного студентського квитка ISIC:

    Не всі іноземні ВУЗи мають таку форму посвідчення, як студентський квиток, а частина з них видає СК лише після початку навчання, тому за вимогами ДПСУ замість СК прикордонники вимагають студентську візу. Цей документ отримати доволі складно і дорого. Тому ISIC – единий вихід із цієї ситуації! Він має таку саму правову силу, що і студентська віза або студентський квиток, але його набагато легше та дешевше оформити!

    Це можна зробити тут:

    https://isic.org.ua/?fbclid=IwAR3Yj086j9RT6psQllDe...

    Для отримання відстрочки треба з'явитись у ТЦКСПпо місцю реєстрації (а за неможливістю там, де Ви тимчасово перебуваєте) з військовим квитком та документами, підтверджуючими факт навчання в іноземному ВУЗі на денній формі, за вимоги військкомату пройти медичну комісію (або обійтися без проходження комісії) та отримати відмітку у ВК та довідку про відстрочку у зв’язку з виїздом на навчання в іноземному ВУЗі для Держапогранслужби.

    УВАГА! Багато хто в таких випадках чомусь нервує у разі виникнення необхідності звернутися до територіального центру комплектування, але ніякого ризику в тому для Вас не існує! Нічого складного в цій процедурі також не передбачається. Якщо у Вас відсутній ВК (чи приписне), то працівники ТЦКСП повинні Вам його оформити.

    ПРО ВСЯК ВИПАДОК ВАМ ТАКОЖ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ЩО

    законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:

    По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

    По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

    Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

    По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

    0 800 50 04 42

    Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

    Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

    Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

    П’ятницяз 09.00 до 16.45

    Перерва на обід з 13.00 до 13.45

    Субота з 09.00 до 15.00

    Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

    Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

    Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

    Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

    Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

    «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

    0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

    ТЕПЕРЕ ЩОДО ВАШИХ ПИТАНЬ:

    якщо я зроблю відстрочку на основі польського вузу і по певній причині мене не випустять за кордон , чи буде дійсна відстрочка по польському вузу в Україні і чи зможу я тоді получити другу відстрочку на другий семестр по українському вузу якщо 1 семестр відстрочки був даний на основі польського вузу?

    Відстрочку по польскому ВУЗу буде дійсна в будь-якому випадку, а ще не забуваймо , що деякі виші дозволяють дистанційне навчання. Особли, якщо почнеться чергова хвиля ковіду.

    У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути зелену кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Крім повної консультації надам також необхідні зразки документів, що належали моїм клієнтам, по яких вони вже успішно виїхали за кордон!

    Вдачи Вам!

    • Евген Клієнт рік тому

      дякую за інформацію , але питання ще в іншому полягало , я поступаю в два вузи , в польський та український на денну форму ,але якшо за якихось певних обставин мене не випустять закордон , чи відстрочка по польському вузу буде дійсна в Україні?А коли я буду вчитися вже в українському вузі, потрібно буде на 2 семестр знову робити відстрочку , чи мені її дадуть по українському вузі , якщо перша відстрочка по першому семестрі була надана на основі польського вузу?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Євген!

        Очевидно, Вы не зовсім уважно прочитали мою основну відповідь де я підкреслював, що Ви маєте право на відсрочку в обох випадках, навіть якщо Вам не вдасться виїхати до польского вишу. Зарахування до українського вишу також надаж Вам право на відсрочку. Проте в останньому випадку зовсім не обов'язково ходити до військомата, хіба якщо викличуть повісткою. Гарного Вам дня.

        • Евген Клієнт рік тому

          А те що я вже мав відстрочку раніше по магістратурі дає право мені повторно отримати відстрочку по магістратурі? Має він право відмовити?

          • Айвазян Юрий Климентьевич
            Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

            Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

            Спілкуватися у чаті

            Закон жодним чином не обмежує громадян у отриманні вищої освіти, яка б вона не була - перша, друга чи третя, а магістратка - це і є вища освіта, тільки ступенем вище за бакалавратуру! Так само для отримання права на відстрочку не має значення, яку за черговістю освіту Ви отримуєте, аби вона була вищою й очною. Тобто ТЦК не має права відмовити Вам у отриманні відстврочки!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Євгене!

    Наразі прикордонники не пропускають студентів, які зараховані на навчання після 24.02.2022.

    Але все одно треба оформлювати дозвільні документи та пробувати їхати.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня!

    1) Ви маєте право на відстрочку від мобілізації. Вона надається на весь період навчання або на відповідний навчальний рік.

    2) На практиці існують випадки мобілізації, якщо це вже не перша освіта для особи. Тому, щоб уникнути повторного вручення повістки та ймовірної мобілізації, раджу подати, а краще направити поштою рекомендованим листом із описом вкладення, на ім'я начальника ТЦКСП письмову заяву про внесення до Реєстру відомостей про навчання та оформлення відстрочки від мобілізації.

    Якщо буде потрібна детальна консультація та зразок заяви на відстрочку, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України