Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 12 вересня 2022, питання №72822

Умер родственник на окуппированой территории

РАДС на подконтрольной украине территории отказывается выдавать свидетельство о смерти, по заключению про смерть на оккупированой территории. Какие нужны документы чтобы через суд признать действительным заключение о смерти?

Відповіді юристів (4)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Вам необходимо обратиться в суда по месту своего нахождения с заявлением об установлении факта смерти. В обязательном порядке необходимо предоставить медицинское свидетельство (справку) о смерти родственника, выданного медицинским учреждением на месте его смерти, копию имеющегося свидетельства о смерти, копию его паспорта.

    Если Вы хотите получить помощь в подготовке указанного заявления, Вы можете обратиться за персональной консультацией.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
    • Сергій Клієнт 2 роки тому

      дякую за відповідь, дуже допомогли

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Будь ласка, звертайтесь. Якщо моя консультація Вам допомогла, натисніть, прошу, зелену "птичку" біля мого фото. Для Вас це безкоштовно

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація смерті людини проводиться на підставі документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою.

    Водночас наказом Міністерства юстиції України від 17 червня 2014 року № 953/5 «Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції» тимчасово припинено доступ до Єдиних та Державних реєстрів на цій території та тимчасово призупинено проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання тощо до закінчення антитерористичної операції (ООС).

    Органи державної РАЦС в Україні відмовляють у державній реєстрації смерті людини на окупованій території у зв’язку з тим, що підставою для реєстрації є документ закладу охорони здоров’я, форма якого встановлена Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 № 545 «Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті», зареєстрований Міністерством юстиції України 25.10.2006 року №1150/13024.

    За відсутності документа належної форми необхідно встановити факт смерті особи в судовому порядку. В такому випадку підставою для реєстрації буде рішення суду.

    Відповідно до ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути родичами, їхніми представниками до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню, а його копія видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України