Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хто має забезпечувати військовослужбовця військовою формою? Якщо військова частина,то куди звертатись про порушення цього зобов'язання.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Галино!
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 15, ст.190)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2011-12#Text
Стаття 9-1. Продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців
1. Продовольче забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначаються відповідно Міністерством оборони України, у тому числі для Державної спеціальної служби транспорту, іншими центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Головою Служби безпеки України, начальником Управління державної охорони України, Головою Служби зовнішньої розвідки України, Головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначається Кабінетом Міністрів України.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0767-16#n17
{Абзац другий пункту 1 статті 9-1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017}
За військовослужбовцями, відрядженими до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів, зберігаються продовольче, речове та інші види забезпечення, передбачені цією статтею, гарантії та пільги, що надаються за рахунок коштів, призначених у Державному бюджеті України на утримання Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
{Пункт 1 статті 9-1 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 2397-VIII від 05.04.2018}
Порядок здійснення всіх видів матеріального забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів, та виплати грошової компенсації вартості за речове майно, що не отримано такими військовослужбовцями, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
{Пункт 1 статті 9-1 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 2397-VIII від 05.04.2018}
{Пункт 1 статті 9-1 в редакції Закону № 567-VIII від 01.07.2015}
{Пункт 2 статті 9-1 виключено на підставі Закону № 107-VI від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008}
3. При переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією військової частини їм виплачується:
{Абзац перший пункту 3 статті 9-1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 683-VIII від 15.09.2015}
1) підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби;
2) добові, встановлені Кабінетом Міністрів України для працівників, які перебувають у відрядженні, за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає разом з ним.
{Закон доповнено статтею 9-1 згідно із Законом № 328-V від 03.11.2006}
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Речове забезпечення військовослужбовців/иць ЗСУ включає:
Зарахування військової частини на речове забезпечення здійснюється за атестатом на речове майно на підставі наказу командира з’єднання, до складу якого вона прибула. Якщо атестат на речове майно відсутній, то зарахування військової частини на забезпечення здійснюється за її донесеннями про наявність речового майна з подальшим наданням атестата.
Під час ведення бойових дій військовими частинами у відриві від своїх з’єднань термінова потреба в речовому майні може забезпечуватись за рахунок запасів найближчих речових складів за розпорядженням того органу, у підпорядкуванні якого знаходиться речова служба. Про здійснену видачу майна негайно повідомляється орган речової служби, де знаходиться на забезпеченні військова частина, яка одержала майно, з подальшим документальним підтвердженням.
Речове майно військовозобов’язаним, призваним на військову службу за мобілізацією та за черговим призовом, видається після їх прибуття до місця служби і зарахування до списків військової частини або після прибуття на пункт прийому особового складу. У разі підписання відмобілізованим контракту на продовження військової служби забезпечення речовим майном проводиться після закінчення строків носіння предметів військової форми одягу, виданих під час мобілізації, в установленому порядку для даної категорії військовослужбовців/иць.
При звільненні військовослужбовців/иць з військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період вони вибувають з майном особистого користування. Речі, які ними не були отримані з будь-яких причин за період служби, під час звільнення не видаються. Інвентарні речі здаються на речовий склад військової частини.
Під час ведення бойових дій військовими частинами у відриві від своїх з’єднань термінова потреба в речовому майні може забезпечуватись за рахунок запасів найближчих речових складів за розпорядженням того органу, в підпорядкуванні якого знаходиться речова служба.
Після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця/иці з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання.
Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням.
Грошова компенсація виплачується військовослужбов(и)цям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі:
Право на виплати за неотримане речове майно мають військовослужбовці/иці: Збройних Сил; Національної гвардії; Служби безпеки України; Служби зовнішньої розвідки; Держприкордонслужби; Держспецтрансслужби; Держспецзв’язку; Управління державної охорони.
Виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу. Дія Порядку не поширюється на: військовослужбовців/иць строкової військової служби; курсантів вищих військових навчальних закладів; курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети, кафедри, відділення військової підготовки.
Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям/ицям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі – військова частина), а командирам (начальникам) військової частини – наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.
Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Мінобороничи нішим силовим відомством станом на 1 січня поточного року.
У разі загибелі (смерті) військовослужбовця/иці грошова компенсація виплачується рівними частками членам його сім’ї та утриманцям за місцем військової служби померлого на підставі заяви про отримання грошової компенсації.
На сьогодні мають місце затверджені норми забезпечення речовим майном військовослужбовців Збройних Сил, а саме:
В зв’язку з внесенням змін до законодавства щодо розширення прав жінок-військовослужбовиць вказані норми наказом Міністерства оборони України від 21.06.2021 р. № 174 було розширено та доповнено речами для жінок, зокрема білизни, засобами особистої гігієни та іншим.
У випадку не здійснення грошового забезпечення у період військової служби при звільненні рекомендуємо подавати:
Одночасно жінка має право подавати рапорти про здійснення належного забезпечення протягом військової служби. Звертаємо увагу, що по факту завершення військової служби військовослужбовець/иця має право саме на компенсацію в грошовому еквіваленті недоотриманого майна.
Це підтверджується судовою практикою. Так, відповідно до постанов Верховного Суду від 23.08.2019 р. у справі №2040/7697/18, №К/9901/16211/19 від 30.11.2020 р. у справі N 480/3105/19, провадження NК/9901/5696/20 Суд касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що у разі звільнення військовослужбовця/иці з військової служби у нього/неї виникає право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, яке реалізується шляхом подання військовослужбовцем/ицею відповідної заяви (рапорту) за місцем військової служби. Застосовування в пункті 3 Порядку №178 словосполучення «у разі звільнення з військової служби», а не, наприклад, «при звільненні з військової служби» дозволяє дійти висновку, що право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно не залежить від факту закінчення проходження військової служби (виключення військовослужбовця/иці зі списків особового складу). Отже, військовослужбов(и)ці після звільнення їх з військової служби зберігають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно.
Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.