Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 23 вересня 2022, питання №73384

Я виїзала за кордон з дітьми.в мене вмерла мати мені потрібно подати заяву до вступу у спадок.я відправила заяву підписану мною.на що нотаріус відповів, що заява прийняти ,але необхідно підпис завірити або прийти самій.а тауож ,що у зв'язку з воєнним станом ,вступ у спадок подовжено ще на 4місяці, тобто 10місяців ,для того щоб подати щаяву.

Чи дійсно подовжений строк подачі заяви до вступу у спадок до 10місяців.прикріпила файл, відповідь яку мені прислав ноиаріус

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ірина!

    Вам треба завірити свою заяву нотариально, звернувшись до українського консульства в країні перебування!

    Будуть уточнення чи додаткові питання тисніть відповідну зелену кнопку біля мого профілю. Охоче на них відповім.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Ви можете звернутися до дипломатичної установи України або до місцевого нотаріуса для посвідчення Вашої заяви про вступ.

    Відповідно до Постанови КМ України, строк прийняття спадщини, в період дії воєнного стану, продовжено до 10 місяців.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ірино!

    Із 29 червня діють нові підходи до строків прийняття спадщини або відмови від неї період воєнного стану .

    Так, Постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719 визначено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але НЕ більше ніж на 4 місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

    Що це означає на практиці?

    Фактично якщо строк прийняття спадщини почався ДО запровадження воєнного стану, встигнути подати заяву до нотаріуса необхідно буде уже у 2022 року, незалежно від того, чи завершиться воєнний стан у серпні, чи буде продовжений.

    Так, за загальним правилом для прийняття спадщини чи відмови від неї у спадкоємців є строк у 6 місяців, який починається з дня смерті або оголошення спадкодавця померлим. Враховуючи зміни, внесені постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719, спадкоємці зможуть заявити про свої права на спадщину і після спливу відповідних 6 місяців, якщо цей строк припадає на період воєнного стану. Однак максимально для звернення до нотаріуса можуть бути додані 4 місяці воєнного стану.

    Зверніться до консульства України в країні Вашого перебування.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України