Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте.Хотела бы узнать такой вопрос если возможно.Мы с окупированной територии хотим выехать с мужем через Украину в Германию, пропустят ли нас.Мужу 32,не служил,по здоровью была отсрочка,у него есть дочка 8лет от первого брака с нами не живёт алименты платили все исправно,и у меня есть дочка 5 лет я с ней как мать одиночка,плюс общий сын 1 год, сейчас ещё беременная но срок небольшой.С мужем в официальном браке.Есть ли возможность проехать ? Благодарю
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день, Татьяна!
Если у мужа есть отсрочка в связи с состоянием здоровья, то проблем на выезде не будет. Однако для точного ответа я дожен видеть его военный билет или документ, подтверждающий его непригодность к службе.
Когда у Вас родится третий ребенок - это будет основанием для отсрочки мужа, но права на выезд, скорее всего, не даст - сейчас достаточно жесткие для этого условия. Поэтому все же нужно ориентироваться на состояние здоровья...
Обратитесь ко мне персонально, чтобы я мог ознакомиться с документами мужа и определить, подходят ли они для его выезда за рубеж. Для этого необходимо нажать кнопку "обратиться" возле моего профиля. Охотно Вам помогу!
Большое спасибо за ответ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Звертайтесь за потреби!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте!
К сожалению, описанная Вами ситуация, в настоящее время не дает право Вашему мужу права на пересечение границы.
Есть два пути:
1. Ваш муж в судебном порядке усыновляет Вашу дочку.
2. Ждите рождения ребенка.
Порядок пересечения границы изложен в официальном сообщении погранслужбы Украины:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Благодарю за чёткий ответ.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Тетяно.
Насправді право на виїзд у Вашого чоловіка є, але говорити ствердно, що його пропустять, не доводиться.
Звертаю увагу на те, що Державна прикордонна служба оновила роз’яснення щодо виїзду за кордон.
«Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь 07 вересня 2022 08:49
...
Виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, в тому числі і від різних шлюбів
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.
Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Такими документами можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
2) свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю дітей (трьох і більше) та, відповідно, свідоцтва про народження цих дітей;
або
рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком;
або
рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;
або
3) посвідчення батька багатодітної сім’ї.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Підтверджуючими документами можуть бути:
рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.
Виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, без дітей
Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон за наявності свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) або нотаріально завірені їх копії.
...
МОЖНА СПРОБУВАТИ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН ЗА УМОВИ СВІДОЦТВА ПРО ШЛЮБ, СВІДОЦТВ ПРО НАРОДЖЕННЯ ДІТЕЙ І ДОКУМЕНТІВ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНИ ЧОЛОВІКА.
АЛЕ РІШЕННЯ БУДЕ ПРИЙМАТИ ПРИКОРДОННИК.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Татьяна. Мужу для того чтобы иметь возможность выехать нужно удочерить вашу дочь 5 лет, но Вы перестанете быть одинокой матерью или дождаться рождения ребенка. Тогда он сможет предоставить документы о том что содержит троих детей.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Якщо у чоловыка є 3 дітей , які записані у свідоцтвах на його прізвище , незалежно від яких шлюбів , до 18-ти років він має право на виїзд , також якщо усиновить вашу дитину має право перетину кордону , але попередньо треба позбавити батьківських прав , біологічного батька.
Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
З 29.07.22
військовозобов'язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Додаткові підстави:
Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.
---
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку
Нові правила перетину з 03.05.22
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Татьяна!
ВОЗМОЖНО ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ ИСХОДЯ ИЗ ИНФОРМАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
"Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь
07 вересня 2022 08:49
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.
Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.
Такими документами можуть бути:
1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
або
рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком;
або
рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;
або
2) посвідчення батька багатодітної сім’ї.
Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).
Підтверджуючими документами можуть бути:
рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо".
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку зеленого цвета "Звернутися".
Всего доброго!