Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 29 вересня 2022, питання №73736

Чи можна записати дитину на громадянського чоловіка, якщо ще не розлучена з офіційним?

Здрастуйте! Проживаю зараз з чоловіком в незареєстрованому шлюбі. Чекаємо на народження спільної дитини. Але маю зареєстрований шлюб з чоловіком, з яким не проживаю більше 2 років. Чи виникнуть проблеми при реєстрації дитини та оформлення свідоцтва про народження? Чи достатньо просто присутність обох батьків для підтвердження батьківства? Дякую!

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Мар'яна!

    Колишній чоловік буде автоматично вказаний батьком дитини, якщо пройшло не більше трьохсот днів ( 10 місяців) з дня:

    • розірвання шлюбу або визнання його недійсним;
    • смерті чоловіка.

    Якщо мати дитини під час державної реєстрації народження заявляє, що її колишній чоловік не є батьком дитини, і у зв'язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження дитини, її прохання може бути задоволене лише за наявності спільної заяви чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, а також заяви матері та батька дитини про визнання батьківства.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Маріанна.

    Ваше питання регулюється Сімейним кодексом України. Вам потрібно подати спільну заяву до органів РАЦС.

    Розділ IIIПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ МАТЕРІ, БАТЬКА І ДИТИНИ

    Глава 12ВИЗНАЧЕННЯ ПОХОДЖЕННЯ ДИТИНИ

    ...

    Стаття 122. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою

    1. Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

    Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

    2. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

    {Частина друга статті 122 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-V від 22.12.2006}

    3. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

    Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

    {Частина третя статті 122 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006}

    ...

    Стаття 125. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою

    1. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

    2. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:

    1) за заявою матері та батька дитини;

    {Пункт 2 частини другої статті 125 виключено на підставі Закону № 2398-VI від 01.07.2010}

    3) за рішенням суду.

    Стаття 126. Визначення походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою

    1. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

    2. Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.

    {Частина друга статті 126 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-V від 22.12.2006}

    3. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

    {Частина третя статті 126 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-V від 22.12.2006}

    {Статтю 127 виключено на підставі Закону № 2398-VI від 01.07.2010}

    Стаття 128. Визнання батьківства за рішенням суду

    1. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

    {Частина перша статті 128 в редакції Закону № 2398-VI від 01.07.2010}

    2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

    3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

    Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

    4. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. В таких випадках в Україні діє законодавчо передбачена презумпція батьківства. Згідно з нею у випадку народження дитини під час перебування її матері в офіційному шлюбі чи до спливу 10-ти місяців з для розірвання шлюбу дитина має автоматично юридично вважатись дитиною чоловіка її матері. Для оспорювання його батьківства троє осіб-матір, її юридично чоловік чи бувший чоловік та біологічний батько дитини-можуть подати заяви чи заяву до органу РАЦС. Якщо нема їх спільної згоди на те, то хтось з них може подати до суду позов.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різних додаткових юридичних послуг. Я можу надати детальну правову консультацію з рядом юридичних послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України