Задайте питання юристу

859 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 06 жовтня 2022, питання №74055

Перетин кордону як супроводжувач інваліда

Доброго дня, від 10 вересня 2022 р. в постанові про зміни перетину кордону N 1044, в 4-му абзаці пишеться про "акт встановлення факту здійснення догляду" за особою 2-ї групи інвалідності(для мого дідуся).
Я звертався в селищну раду, вони направляють мене в орган опіки та піклування та говорять збирати перелік документів для встановлення необхідності дідуся в догляді (висновок медичної комісії МСЕК), але як я зрозумів, про такий акт вони ніколи не чули, але знають що мені потрібно зробити.

Чи потрібно оформлювати "постійний догляд для особи яка цього потребує" для того щоб отримати "акт встановлення факту здійснення догляду"?

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Едуарде.

    Взагалі то оформлення постійного догляду не потрібно, якщо Ви матемете Акт встановлення факту здійснення догляду. Але як бачите ще є проблема у отриманні такого Акта.

    Раджу звернутись до селищної ради у письмовому форматі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Едуарде!

    Для виїзду з дідусем Вам в одному з варіантів треба треба мати на пункті пропуску лише документи, що підтверджують інвалідність, та акт встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

    Це все, що Вам потрібно для виїзду!

    Зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото, і я навчу Вас, що саме треба робити!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України