Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 07 жовтня 2022, питання №74086

Правила перетину кордону

Доброго дня, у постанові "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" пише - "Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.", скажіть будь ласка, яка може відповідальність бути при порушенні цього пункту, якщо супроводжуючий\опікун повернеться назад в Україну пізніше людини яку опікує? І що буде якщо повернеться пізніше але коли військовий стан вже не діятиме?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Василю!

    Поки що за неповернення за такої підстави виїзду за кордон ніякої прамої відповідальності законом не передбачено. Проте не варто забувати про існування ст. 210 КУпАП та ст. 336 ККУ, які можуть у будь-який момент "запрацювати" і в цьому випадку.

    Втім, якщо згідно зазначених Вами змін у постанові КМУ №57 Ви станете на облік в українському консульстві країни перебуванні, Ви зможете свобідно повертатися в Україну і знову виїзджати з неї без особи як Ви супроводжували.

    Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Обов'язково на них відповім!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Василь.

    ТАК, ДІЙСНО, ТАКА НОРМА З'ЯВИЛАСЬ.

    АЛЕ У ТОЙ ЖЕ ЧАС, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОВЕРНЕННЯ ПІСЛЯ ОСОБИ, ЯКУ ВИ СУПРОВОДЖУВАЛИ, ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ НЕ ВИЗНАЧЕНО. ЦЕ ЩОСЬ НА КШТАЛТ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ. ВСІ ЗНАЮТЬ, ЩО ПОРУШУВАТИ ЇЇ НЕ МОЖНА, АЛЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦЕ НЕМАЄ.

    АЛЕ НЕ ВИКЛЮЧЕНО, ЩО СКОРО ТАКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПІЗНІШЕ ОСОБИ, ЯКУ СУПРОВОДЖУЄТЕ, МОЖЕ З'ЯВИТИСЬ.

    НАРАЗІ ТАКОГО НЕМАЄ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України