Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 07 жовтня 2022, питання №74101

Приостановка трудовых отношений

Добрый день!
Наше предприятие в приказном порядке приостановило трудовые отношения с работниками. Сейчас мы не получаем заработную плату и не можем зарегистрироваться как безработные. Предлагают писать заявление на увольнение по собственному желанию, без возврата долгов по отпускам и без расчетных денег. Как выйти из сложившегося положения?
С уважением, Виталий.

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Герман.

    "...Предлагают писать заявление на увольнение по собственному желанию, без возврата долгов по отпускам и без расчетных денег..."

    ЦЕ ПОВНИЙ АБСУРД. ЯКЩО ВИ І БУДЕТЕ ЗВІЛЬНЯТИСЬ, ВОНИ ПОВИННІ ВСЕ КОМПЕНСУВАТИ.

    САМЕ ЗВІЛЬНЕННЯ У ДАНОМУ ВИПАДКУ ЦІЛКОМ ПРАВИЛЬНЕ, АДЖЕ ПРИЗУПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ МОЖЕ БУТИ ДУЖЕ ДОВГО.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

    Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

    У разі незгоди працівника (працівників) із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору працівником або профспілкою за дорученням працівника (працівників) відповідний наказ (розпорядження) може бути оскаржений до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіального органу, який, вивчивши зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання, за погодженням з військовою адміністрацією може внести роботодавцеві припис про скасування відповідного наказу (розпорядження) або про усунення порушення законодавства про працю іншим шляхом, що є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня отримання такого припису.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Вам не треба писати таку заяву!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України