Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 жовтня 2022, питання №74118

питання в отримані правовласності

Добрий день!
Прохання допомогти в наступній ситуації:
В 2018 р. мати, яка була в шлюбі з батьком, здійснила інвестування в квартиру. В грудні 2021 р. помер батько. Право власності на квартиру було отримано матір’ю в серпні 2022 р., тобто після смерті батька. У шлюбі є дорослі діти. В травні 2022 р. діти подавали заяву – відмову від спадщини батька на користь матері, але діти не знали про інвестування, яке було здійснене матір’ю у шлюбі з батьком.
Чи мають діти після смерті батька, право на частку квартиру, що була інвестована батьками?
Чи є в цій ситуації обмеження по термінах?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Наталля!

    Якщо заяву про відмову від спадщини подавали добровільно, то тоді це проблема. Незовсім зрозумів, до чого тут інвестування матері?

    Зверніться до мене персонально, аби я міг розібратися з цією ситуацією по суті. Для того треба натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України. На період воєнного стану строк на прийняття спадщини становить 10 місяців.

    Якщо батька помер в грудні 2021 року, то строк прийняття спадщини спливає у відповідний день жовтня. Якщо ця дата ще не настала, то Ви можете відкликати заяву про відмову від отримання спадщини.

    Щодо того, чи є вказана квартира спільним майном, то це питання є досить дискусійним, так як право власності виникло вже після смерті батька і для того щоб визнати цю квартиру спільним майном і, відповідно таким частка якого підлягає спадкуванню, потрібно звертатись до суду. Нотаріус вказане майно як спадкове не сприйме.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України