Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 11 жовтня 2022, питання №74261 250₴

Может ли инвалид отказаться от человека который занимается его досмотром без его участия, и взять вместо него другого?

Здравствуйте. Может ли инвалид отказаться от человека который занимается его досмотром без его участия, и взять вместо него другого?
У моего отца первая группа инвалидности, он сейчас в Германии со своей женой, которая его досматривает. Но он хочет в место неё взять меня.
Если да, то какие для этого нужны документы?
Заранее благодарю за ответ.

Відповіді юристів (6)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Перш за все - для чого це Вам потрібно?

    Якщо для отримання відстрочки від мобілізації, то Ви маєте право на відстрочку по самому факту наявності у батька інвалідності.

    Якщо для того щоб мати право на виїзд за кордон, то Ви можете його отримати за умови спільної реєстрації з батьком або наявності акту встановлення факту здійснення догляду. Також, Ви можете виїхати без свого батька у випадку, якщо він знаходиться на консульському обліку.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    22%

    Вітаю, Владиславе.

    РІШЕННЯ ПРО ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ПРИЙМАЄТЬСЯ УПРАВЛІННЯМ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ВСТАНОВЛЕННЯ ПЕВНОЇ КОМПЕНСАЦІЇ (НАДБАВКИ) ЗА ДОГЛЯД КОНКРЕТНІЙ ОСОБІ.

    ОСЬ ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОНОДАВСТВО ЩОДО ПРИПИНЕННЯ ТАКОЇ КОМПЕНСАЦІЇ:

    "ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів Українивід 23 вересня 2020 р. № 859

    ПОРЯДОК подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-2020-%D0%B...

    ...

    11. Виплата компенсації припиняється в разі:

    1) зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги;

    2) смерті особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

    3) смерті фізичної особи, яка надавала соціальні послуги;

    4) отримання особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, соціальних послуг з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду або перебування такої особи на повному державному утриманні;

    5) перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 30 календарних днів.

    До 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, разом з особою, яка потребує надання соціальних послуг, на лікуванні за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

    Порядок надання відомостей стосовно фізичних осіб, які надають соціальні послуги, про перетин державного кордону або перебування за межами України в період отримання компенсації визначається законодавством;

    6) перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному або санаторно-курортному лікуванні протягом 30 календарних днів.

    У разі виникнення обставин, визначених у підпунктах 1, 4-6 цього пункту, внаслідок яких припиняється надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі, фізична особа, яка надає соціальні послуги, особа/законний представник особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, зобов’язані в десятиденний строк письмово повідомити про припинення надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі уповноваженому органу, що здійснює виплату компенсації. Її виплата припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому сталися зміни."

    ...

    ТАКИМ ЧИНОМ, ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО НАВІТЬ НЕ ПЕРЕДБЧАЄ ДОБРОВІЛЬНОЇ ВІДМОВИ ВІД КОМПЕНСАЦІЇ. ТОМУ ТУТ Є 2 ВАРІАНТА:

    1. ДОБРОВІЛЬНА ВІДМОВА ВАШОГО БАТЬКА ВІД ПОСЛУГ ЙОГО ДРУЖИНИ ЩОДО ДОГЛЯДУ.

    2. ПОДАННЯ ДРУЖИНОЮ БАТЬКА ЗАЯВИ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ЇЙ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД.

    БЕЗ СКАСУВАННЯ ВИПЛАТИ КОМПЕНСАЦІЇ ДРУЖИНІ ВАШОГО БАТЬКА ВАС НІХТО НЕ ПРИЗНАЧИТЬ ДОГЛЯДАЮЧИМ. А ЦЕ БУДЕ СКЛАДНО ЗРОБИТИ БЕЗ ЇХ ПРИСУТНОСТІ В УКРАЇНІ.

    АЛЕ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ТА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВАМ НІЧОГО З ЦЬОГО РОБИТИ НЕ ПОТРІБНО. ПО ЗАКОНУ ВИ ЗВІЛЬНЯЄТЕСЬ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕВНИХ УМОВ НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН.

    ГОТОВИЙ ПРОКОНСУЛЬТУВАТИ З ВАШОГО ПИТАННЯ ДЕТАЛЬНІШЕ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Владиславе!

    Звичайно, батько може відмовитись від догляду іншої людини та звернутись з цим проханням до Вас, його сина. Але оформити догляд у випадку, коли батько знаходиться за кордоном, не вийде. Для того він повинен повернутись до України і виконати ряд обов'язкових формальних кроків.

    Взагалі порядок оформлення постійного догляду має певний алгоритм дій...

    На сьогодні законодавство України передбачає оформлення постійного догляду з відповідними соціальними виплатами на догляд за такими категоріями осіб, що потребують догляду: за дітьми з інвалідністю; за особами з інвалідністю; за іншими громадянам похилого віку та хворими,які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

    Кабінет Міністрів України 23 вересня 2020 року схвалив постанову № 859, якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

    Компенсація за догляд призначається особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язкита є:

    особами з інвалідністю I групи;

    дітьми з інвалідністю;

    громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;

    невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

    дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність.

    Оформлення допомоги на догляд

    Для призначення компенсації фізична особа, яка надає соціальні послуги, подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради такі документи:

    заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

    заява про надання компенсації;

    заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;

    копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Для іноземців та осіб без громадянства – копія посвідчення біженця, копія посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або копія паспортного документа іноземця та копія посвідки на тимчасове проживання/посвідка на постійне проживання (подається фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, якій надаються соціальні послуги на непрофесійній основі);

    копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (подається фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі);

    копія свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі дитині);

    декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї заявника;

    копія акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

    висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень;

    висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

    копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;

    довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ;

    копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

    копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників).

    Особою, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги від фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

    Період, на який призначається допомога

    Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

    Якщо у довідці до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, медичному висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді зазначено строк, компенсація призначається на такий строк, але не більше ніж на 12 місяців.

    Розмір допомоги

    Розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (станом на 1 січня 2021 року – 2 189 гривень), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

    Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу, згідно з Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї затвердженою наказом Мінсоцполітики від 16 червня 2020 р. № 419.

    Виплата компенсації припиняється у тому числі якщо:

    змінено місце проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію;

    особа, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, перебуває на повному державному утриманні або отримує соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду в умовах стаціонару за плату.

    Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі:

    перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів;

    перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Маю грунтовний досвід у оформленні на клієнтів постійного догляду. Також надам зразки необхідних документів для оформлення догляду.

    Промський Євгеній Сергійович
    22%
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Теоретически, это возможно. Для этого муж должен подать письменное заявление в орган опеки и попечительства и управление соц. защиты населения о том, чтобы снять обязанности по уходу лица с инвалидностью и переложить их на вас. Кроме того, Вы так же должны подать аналогичное заявление, в котором вы даете свое согласие на оказание ухода.

    После чего собирается и подается пакет документов зависимо от того, кем вы приходитесь лицу с инвалидностью.

    Так же, нужно понимать оформлен ли как-то уход за мужем на жену, получает ли она какую-то помощь за этот уход.

    Как видите, нужна дополнительная информация. Нажимайте кнопку "Обратиться" для связи.

    Гончаренко Константин
    24%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Подається заява до органу соц захисту та орган з питань

    піклування , у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.

    Суд розглядає питання про звільнення опікуна в судовому засіданні з повідомленням заінтересованих осіб. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про звільнення опікуна або піклувальника.

    Рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.

    Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.

    Отже, для того, щоб змінити опікуна необхідно:

    Рішення органу опіки та піклування про звільнення попереднього опікуна або заява самого опікуна про відмову від опікунства.

    Подання органу опіки та піклування до суду про призначення іншої особи опікуном

    Рішення суду про визнання особи, над якою встановлюється опіка, недієздатною.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    12%

    Доброго дня, так це можливо, потрібно подати заяву у соц. Службу за місцем реєстрації батька. Якщо батько не може приїхати, хай він оформить довіреність на вас з цього питання у консульстві України в Німеччині.

    Якщо вам це потрібно для перетину кордону або отримання відстрочки, то ви і так на це маєте право без оформлення вас опікуном, але перетнути кордон вы можите лише з батьком.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися, або Задавайте додаткові питання.

    Сподіваюсь, що консультація була корисною для вас.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України