Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 13 жовтня 2022, питання №74362

Как оформить брак с иностранной?

Здравствуйте. Я хочу зарегистрировать брак с , в Виннице я винничанин .. Какие Нам нужны документы подать в ЗАКС для регистрации брака? И сколько времени пройдет регистрация чтоб мы получили свидетельство о регистрации брака?

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Олександре.

    Заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати власноруч, онлайн або через представника.

    За загальним правилом, чоловік та жінка повинні особисто підписати та подати спільну заяву про реєстрацію шлюбу до органу ДРАЦС.

    При цьому необхідно мати з собою документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства.

    Законом також передбачена можливість вчинення зазначених дій через представника, чоловіком та жінкою окремо або ними спільно.

    Для цього необхідна наявність поважних причин. Це може бути перебування чоловіка і/або жінки на стаціонарному лікуванні, тривале відрядження тощо.

    Вичерпного переліку таких причин немає.

    Для подачі заяви про реєстрацію шлюбу за відсутності самої особи, яка бажає укласти шлюб, необхідно подати наступні документи:

    • Заява особи, яка бажає укласти шлюб, до ДРАЦС про реєстрацію шлюбу.

    Справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідчена.

    Перебуваючи, наприклад, в іншому населеному пункті, особа може звернутися до нотаріуса з проханням засвідчити її підпис на заяві до органів ДРАЦС про реєстрацію шлюбу.

    Перевіривши особу заявника нотаріус засвідчує справжність його підпису на заяві про реєстрацію шлюбу.

    • Нотаріально засвідчена довіреність на подання заяви про реєстрацію шлюбу представником, яка підтверджує повноваження представника щодо здійснення ним таких дій.

    В довіреності особа вказує, що вона уповноважує представника подати складену нею заяву про реєстрацію шлюбу (з нотаріально засвідченим підписом заявника) до відповідного відділу ДРАЦС.

    Представник може розписуватися в документах, що підтверджують передачу ним заяви про реєстрацію шлюбу.

    • Свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили про розірвання шлюбу (у разі наявності).

    Подача заяви про реєстрацію шлюбу через представника тягне за собою такі ж правові наслідки, що й особиста подача заяви особи, яка вступає у шлюб.

    Зокрема, від дня подачі такої заяви

    • відраховуються строки, передбачені законом для реєстрації шлюбу;
    • особи, які бажають укласти шлюб, вважаються нареченими;
    • сторони набувають право відмовитися від вступу в шлюб.

    Наголошуємо, що мова йде лише про подачу заяви про реєстрацію шлюбу, а не власне про реєстрацію шлюбу, оскільки реєстрація шлюбу передбачає обов'язкову особисту присутність наречених.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Все дуже просто! Користуючись вебпорталом «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»: http://dracs.minjust.gov.ua/ чоловік та жінка можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу ОНЛАЙН та обрати будь-який відділ ДРАЦС, забронювавши зручний час для проведення державної реєстрації шлюбу.

    Що для цього потрібно?

    Перейдіть на сайт за посиланням https://dracs.minjust.gov.ua та пройдіть первинну реєстрацію.

    На головній сторінці Вебпорталу оберіть вкладку «Первинна реєстрація», введіть логін, електронну пошту, прізвище, власне ім’я, по батькові.

    На Вашу електронну адресу надійде пароль для входу в особистий кабінет. Для цього необхідно перейти за посиланням, яке вказано в повідомленні, та ввести логін та запропонований пароль.

    Далі натиснути кнопку [Вхід].

    Запропонований в повідомленні пароль можна буде змінити, скориставшись відповідним пунктом меню особистого кабінету користувача.

    Тепер можна подавати заяву про державну реєстрацію шлюбу.

    Перший крок. Оберіть відділ ДРАЦС, дату та час церемонії.

    Обираючи дату проведення церемонії, зверніть увагу, що згідно статті 32 Сімейного кодексу України, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання заяви про державну реєстрацію шлюбу.

    За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку:

    у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом 1 місяця.

    Наявність поважної причини підтверджується документально.

    Користуючись вебпорталом, можна з легкістю обрати дату та час для проведення церемонії, яку можна буде редагувати під час формування звернення.

    Другий крок. Оплата послуг.

    Після того як обрано дату проведення церемонії, сплачується державне мито та обрані додаткові послуги.

    Третій крок. Заява.

    Для чоловіка та жінки необхідно заповнити особові дані:

    - місце народження;

    - місце проживання;

    - громадянство;

    - стосунок до військової служби;

    - документ, що посвідчує особу;

    - у разі наявності – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу.

    Оригінали зазначених документів пред’являються при особистому зверненні заявників до відділу ДРАЦС, у разі якщо не підписується КЕП.

    Останнім кроком, необхідно підписати заяву про державну реєстрацію шлюбу за допомогою кваліфікованих електронних підписів нареченого та нареченої, зберегти та відправити.

    Працівник відділу ДРАЦС призначає дату державної реєстрації шлюбу в день надходження відповідної заяви з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

    Увага!

    У разі відсутності КЕП необхідно відвідати обраний відділ протягом 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про розгляд звернення та особисто підписати заяву.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України