Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 17 жовтня 2022, питання №74485

Доповнення мого питання

А якщо ми розведемося ,та у кожного документально буде дитина.Так вийде звільнитися та виїхати?Або в яких випадках можна ,або що потрібно зробити для цього.

Доброго дня .Чи можна звільнитися я і моя дружина військовослужбовці за контрактом,маємо двох дітей 6 і 8 років, та виїхати закордон?

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Остапе.

    Тільки факту розлученння і визначення місця проживання з Вами або дружиною може бути недостатньо для розірвання контракту. В умовах мобілізації це буде складно за таких обставин

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Остапе!

    Тут теж э свої певні складнощі. Недостатньо чоловіку просто самостійно виховувати дитину, аби виїхатт.

    Ось що зазначається про цю підставу у останніх роз'ясненнях ДПСУ:

    "За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом п’ятим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

    Таким чином, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з таких документів:

    1) свідоцтво про народження дитини (дітей);

    2) свідоцтво про смерть матері дитини

    або

    рішення суду про позбавлення матері батьківських прав

    або

    рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав

    або

    рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою

    або

    рішення суду про оголошення матері померлою

    Разом з тим, громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років".

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Токмач Галина Николаевна
    Токмач Галина Николаевна рік тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня Остап.

    По перше треба розглянути основні пункти контракту ,та тоді вже детальніше розглянути питання. Для уточнення натисніть кнопку звернутись.

    Токмач Галина Николаевна
    Токмач Галина Николаевна рік тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Окрім того, відповідно до змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми від 15.03.2022 року та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян» від 01.04.2022 року до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» військовослужбовці звільняються з військової служби під час воєнного стану через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

    один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;

    – військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України