Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 27 грудня 2019, питання №7458 300₴

Надо мной сделали негласные следственные действия работникы сбу и полиции с применением карательной психиатрии

Меня травили 3 года психотропными препаратами и включали електро магнитное поле, ночами пускали вонючие газы с вентиляции от которых приходилось просыпаться и открывать окно, я на это жаловалась в наше ОСББ, это было с коробки интернет провайдера Домонет, наше ОСББ смелось в ответ.

Дальше я начала встречаться с судьёй антикоррупционного суда Украины Евгеном Круком и сбу с ментами сделали " негласные следственные действия " надо мной, с применением принудительной" карательной психиатрии " .

У меня в квартире без оснований делались незаконные обыски, я хотела написать заявление на это в прокуратуру, меня накачали психотропными препаратами у меня дома ( насыпали в пищу), квартира была на сигнализации.

Дальше менты меня за руки затянули в психбольницу в отделенее для умственно отсталых людей, там сделали суд , на суд не пригласили родителей и не дали адвоката. На судде зачитали жалобу от ОСББ дома: где все жители дома просят ОСББ принудительно госпитализировать меня в психбольницу для умственно отсталых людей мол все жители дома жалуются на меня,что есть враньём, на основании этой справки меня и лечили в дурке. По выходу дали справку что умствено больная с последней стадией шизофрении и стол називаю яблоком.

Хотела анулировать эту справку, только дошла до дверей психбольницы, сразу приехали 4 машины ментов , отолкнули от дверей и начали смеяться мне в лицо, я передумала аннулировать.

Я полностью обеспечений человек, 2 образования и 2 языка, жила одна в квартире, родители старые.

Мне нужно доказать правду, что это были " негласные следственные действия" с незаконным применением карательной психиатрии к здоровому человеку с целью дискредитировать меня в обществе, и на основании этого анулировать справку про умственную болезнь.

Дальше найти тех кто травил 3 года, предполагаю что это воры и прокурор нашего дома и обслуживающая компания моего дома" юна сервис " с интернет провайдером Домонет.


Відповіді юристів (17)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Какая юридическая помощь Вам нужна в данный момент?

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      Доказать правду, что это были " негласные следственные действия " со стороны сбу и полиции, и на основе этого анклировать справку про умственную болезнь

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 3 роки тому

      Потрібно скласти підозру та на основі неї скласти обвинувальний акт , бо слідчі поліції за 2 роки нічого не зробили!

      Потрібно скласти підозру та обвинувальний акт на дії поліції та лікарів по ст.127 КК Катування, тому що слідчі поліції 2 роки нічого не зробили.Чи дайте будь ласка шаблон обвинувального акту на ці дії. ДЯКУЮ!1. є підтвердження виклик до оператора 102 поліції для захисту - виконала людина власноручно від бажання помістити людину " зацікавленими особами " в лікарню2. є підтвердження приїзд поліції .. імена.. яким було повідомлено що людину катували та втратили та " зацікавлені особи " хочуть здати в лікарню за все вищесказане їм- замість завести заяву в поліцію та промити кров при отруєнні.3. є підтвердження запихання людини за руки поліцією примусово в лікарню - написано в акті примусового обстеження без згоди людини та без рішення суду на дані примусові дії поліції та лікаря4. є підтвердження примусового обстеження без згоди людини ( виклик поліції для захисту 102 )та акт примусового обстеження без рішення суду на дані примусові дії- лікарем в присутності поліції5. та все вищеописане є підтвердженням незаконного утримання В лікарні - без жодного рішення суду та без згоди людини.6. та під час цього всього людинуще й примусово накололи- що зафіксовано актом ведення препаратів та ін

      nataliabubelianchyk@gmail.com

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий вечір.

    Для того, щоб надати Вам допомогу у даному питанні, необхідно спочатку ознайомитися з вашою медичною документацією за період перебування у психіатричній лікарні, а також необхідно бачити те рішення суду, на підставі якого Вас примусово госпіталізували.

    Всього доброго.

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      Меня поивезли сын тети - бывший наркоман и хотел сдать в психушку на то что я говорю про: незаконные обшуки, воровство вещей, сипания психотропных препаратов, и наличие електро магнитного поля в природе :)

      Я не считаю что это повод для сдачи человека в психбольницу.

      Тем более у меня 2 образования, 2 языка, я финансово обеспеченный человек и никому ничего не должен.

      На защиту себя я вызвала полицию, те меня выслушали вместе с доктором и доктор приказал маме писать заявление на принудительное лечение меня за то что я опысала више, мама и маленькая сестра в состоянии афекта написала заяву. Менты затянули в дурку, привязали, начали бить и вырывать волосы, снимали это на видео и смеялись надо мной. Дальше приказали медсестре уколоть уколы для умственно отсталых людей. На утро у меня всё троилось в глазах, пришла мама в состоянии афекта я вызвала новый патруль за номером 102 уже в кабинете главрача больницы, и написала заявление на то что первые по ошибке запихнули меня, это какоето недоразумение, но главрач психбольницы приказал вернуть обратно в дурку. Дальше следали суд над здоровым человеком, зачитали 4ри заявы: от моей мамы в состоянии афекта, от моей сестры в состоянии афекта, от ОСББ дома где я живу с просьбой принудительной госпитализациименя в психбольницу как самого плохого человека в доме, что есть ложь, и выдуманую заяву которая не вписываеться в реальность. Так меня и лечили 3 недели, дальше дали справку мне что я почти даун: умственно отсталая с останей стадией шизофрении и стул називаю столом и особо опасная для общества!

      14.01.20 я взяла своё дело в суде и увидела его фальсификацию, там не было 2х заяв: от ОСББ и одну выдуманой. Я написала жалобу в прокуратуру винницы : от меня на незаконое помещение, от мамы на незаконное помещение, на фальсификацию судового дела.

      Я считаю что люди которые применяют " карательную психиатрию " особо опасные для общества за такое биологическое убийство здоровых людей.

      Этот цырк сделала полиция и ОСББ нашего дома и их члены правления.

      Вот ссылка на файлообменик

      https://dropmefiles.com.ua/delete/Y2akMEwy7s/WcUV3...

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Ваша ситуація чітко врегульована ЗУ "Про психіатричну допомогу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1489-14).

        Стаття 3. Презумпція психічного здоров’я

        Кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.

        Стаття 4. Принципи надання психіатричної допомоги

        Психіатрична допомога надається на основі принципів законності, гуманності, додержання прав людини і громадянина, добровільності, доступності та відповідно до сучасного рівня наукових знань, необхідності й достатності заходів лікування, медичної, психологічної та соціальної реабілітації, надання освітніх, соціальних послуг.

        Однак можливою є й примусова госпіталізація. Та лише такої особи, дії якої являють собою безпосередню небезпеку для неї самої або для інших осіб.

        Примусове лікування можливе лише за рішенням суду після звернення до нього керівника або представника медичного закладу. У заяві повинні бути зазначені підстави для такої госпіталізації.

        До рішення суду представники правоохоронних органів не могли бути залученими до вашої госпіталізації в психіатричний заклад. Без рішення суду про примусову госпіталізацію дії міліції є не лише порушенням ваших прав людини та порушенням закону, а й можуть бути кваліфіковані як викрадення. Це – по-перше.

        За заявою вашої мами та сестри Вам мали право лише провести психіатричний огляд, після проведення якого Вас зобов'язані були відпустити додому, адже примусова амбулаторна та стаціонарна психіатрична допомога можлива лише за рішенням суду. Це - по друге.

        А тому, по описаній вами ситуації можна стверджувати про ваше викрадення працівниками міліції та незаконне примусове утримання Вас у психіатричному закладі без вашої згоди до отримання рішення суду.

        Які взагалі документи у Вас є на руках, що стосуютиься даного питання?

        Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      https://files.dp.ua/9CzaYXsekM

      Вот ссылка на 2й файлообменник.

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Для того, щоб скачати файл за даним посиланням, необхідно ввести пароль.

        У мене його нема.

    Костромина Виктория
    13.3%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Вам проводили психиатрическую экспертизу ? Есть заключение?

    надо смотреть выписки и решения суда.

    Вы работаете?

    Госпіталізація особи до психіатричного закладу в примусовому порядку здійснюється за рішенням суду на підставі відповідної заяви представника лікарні, поданої протягом 24 годин з часу госпіталізації (Справа № 689/1338/16-ц, 30.08.17)

    Фабула судового акта: Як не прикро, але слід визнати, що «примусова психіатрія» може бути знаряддям розв’язання побутових проблем, та захисту оточуючих. Були часи, коли така психіатрія використовувалась і з метою придушення інакомислення.

    Предметом цієї судової справи став розгляд заяви головного лікаря обласної психіатричної лікарні про госпіталізацію особи до психіатричного закладу в примусовому порядку.

    Зазначена особа була госпіталізована до вказаної лікарні у супроводі свого чоловіка з підстав відомостей, що надійшли від останнього та направлення лікаря швидкої допомоги. Особа після огляду лікарем погодилася на лікування, однак згодом відмовилася від нього, тому була оглянута комісією лікарів лікарні, яка виявила у неї прискореність, непослідовність та інші розлади мислення, імпульсивність, переоцінку власних можливостей, наявність маячних ідей безглуздого змісту, негативну налаштованість щодо чоловіка, відсутність критики до власного стану, а відтак небезпеку для себе та оточуючих і нездатність задовольняти власні життєві потреби на достатньому рівні та встановила діагноз «біполярний афективний розлад, поточний епізод манії».

    Комісія дійшлі висновку, що лікування та обстеження цієї особи можливе тільки в умовах стаціонару. На підставі викладеного, так як хвора не може дати усвідомленої згоди через власний важкий психічний стан, головний лікар лікарні просив суд винести рішення про подальше лікування хворої в психіатричному закладі в умовах стаціонару, термін лікування до трьох місяців.

    Рішенням районного суду, залишеним без змін апеляційним судом, заяву головного лікаря задоволено, - хвору госпіталізувано у обласну психіатричну лікарню у примусовому порядку на строк до трьох місяців. Судові рішення залишені без змін і судом касаційної інстанції.

    Приймаючи це рішення, ВССУ виходив з наступних приписів чинного законодавства, що резугюлює ці специфічні правовідносини.

    Відповідно до статті 14 Закону України "Про психіатричну допомогу" особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона: вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

    Відповідно до статті 16 Закону, особа, яку було госпіталізовано до психіатричного закладу за рішенням лікаря-психіатра на підставах, передбачених статтею 14 цього Закону, підлягає обов'язковому протягом 24 годин з часу госпіталізації огляду комісією лікарів-психіатрів психіатричного закладу для прийняття рішення про доцільність госпіталізації. У випадку, коли госпіталізація визнається недоцільною і особа не висловлює бажання залишитися в психіатричному закладі, ця особа підлягає негайній виписці.

    У випадках, коли госпіталізація особи до психіатричного закладу в примусовому порядку визнається доцільною, представник психіатричного закладу, в якому перебуває особа, протягом 24 годин направляє до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про госпіталізацію особи до психіатричного закладу в примусовому порядку на підставах, передбачених статтею 14 цього Закону.

    Керівник психіатричного закладу зобов'язаний негайно повідомити про госпіталізацію особи до психіатричного закладу в примусовому порядку членів її сім'ї, інших родичів або її законного представника. У разі відсутності відомостей про наявність членів сім'ї, інших родичів або законного представника в особи, яку госпіталізовано, а також про їх місце проживання повідомляються органи внутрішніх справ за місцем проживання цієї особи.

    Згідно ч. 8 статті 11 Закону, заява про психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника повинна бути подана у письмовій формі та містити відомості, що обґрунтовують необхідність психіатричного огляду і вказують на відмову особи чи її законного представника від звернення до лікаря-психіатра.

    Лікар-психіатр має право робити запит щодо надання йому додаткових медичних та інших відомостей, необхідних для прийняття відповідного рішення.

    Савченко Олександр
    50%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий вечір.

    Чи вдалося Вам вирішити питання незаконної госпіталізації до психіатричного закладу та анулювання довідки, що Ви психічно хворі?

    Якщо ваші права були порушені, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я вашого міста із письмовою заявою/скаргою на неправомірні рішення та дії керівництва психіатричної лікарні.

    Що треба зазначити в заяві (має бути оформлена відповідно до ЗУ "Про звернення громадян):

    ▪ прізвище, ім’я, по батькові повністю▪ місце проживання▪ суть питання і чітке формулювання прохання чи вимоги; якщо ви хочете бути присутнім при розгляді звернення, потрібно це вказати▪ підпис і дату

    Скільки часу можуть розглядати звернення:

    ▪ до 15 днів — звернення, які не потребують додаткового вивчення▪ до 30 днів — звернення, які потребують додаткового вивчення▪ до 45 днів — звернення, вивчити обставини яких неможливо у 30-денний термін. У такому випадку вас мають обов’язково про це повідомити

    Якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться на гарячу лінію Уряду за телефоном 1545.

    За безоплатною правовою допомогою можна звернутись до Центрів з надання безоплатної правової допомоги.

    Також можете звернутися до Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

    Офіс УГСПЛ знаходиться за адресою: 04070, м. Київ, вул. Фролівська, 3/34, 3-й поверх (метро Контрактова площа).

    Всього Вам доброго.

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      Дякую вам, зробила так як ви казали, напишу рішення.

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Будь ласка.

        Пишіть, якщо будуть додаткові питання.

        Всього Вам доброго.

    Крикун Сергій  Павлович
    23.3%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Закон Украины "Про прокуратуру" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1697-18), ст.2:

    "1. На прокуратуру покладаються такі функції:...

    4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.".

    Приложение к этому Закону (снизу): "Перелік і територіальна юрисдикція місцевих та військових прокуратур":

    "місто Київ

    Київська місцева прокуратура № 1Голосіївський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 2Дарницький район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 3Деснянський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 4Дніпровський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 5Оболонський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 6Печерський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 7Подільський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 8Святошинський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 9Солом’янський район міста Києва

    Київська місцева прокуратура № 10

    Шевченківський район міста Києва" - в этой части Вам следует,как я считаю, подать Вашему районному прокурору заявление о защите и восстановлении Ваших прав, пресечения совершенных в отношении Вас действий.

    Закон Украины "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/776/97-%D0%B2%D1%80):

    ст.13 - "Уповноважений має право: ...

    5) на ознайомлення з документами, у тому числі тими, що містять інформацію з обмеженим доступом, та отримання їх копій в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, органах прокуратури, включаючи справи, які знаходяться в судах....

    6) вимагати від посадових і службових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності сприяння проведенню перевірок діяльності підконтрольних і підпорядкованих їм підприємств, установ, організацій, виділення спеціалістів для участі у проведенні перевірок, експертиз і надання відповідних висновків;

    7) запрошувати посадових і службових осіб, громадян України, іноземців та осіб без громадянства для отримання від них усних або письмових пояснень щодо обставин, які перевіряються по справі;

    8) відвідувати без попереднього повідомлення про час і мету відвідування такі місця: ...психіатричні заклади;

    9) бути присутнім на засіданнях судів усіх інстанцій, у тому числі на закритих судових засіданнях, за умови згоди суб'єкта права, в інтересах якого судовий розгляд оголошено закритим;

    10) з метою захисту прав і свобод людини і громадянина особисто або через свого представника в установленому законом порядку:

    звертатися до суду про захист прав і свобод осіб, які через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність неспроможні самостійно захистити свої права і свободи; брати участь у судовому розгляді справ, провадження в яких відкрито за його позовами (заявами, клопотаннями (поданнями);

    вступати у справи, провадження в яких відкрито за позовами (заявами, клопотаннями (поданнями) інших осіб, на будь-якій стадії їх судового розгляду;

    ініціювати незалежно від його участі у судовому провадженні перегляд судових рішень;

    11) направляти у відповідні органи акти реагування Уповноваженого у разі виявлення порушень прав і свобод людини і громадянина для вжиття цими органами заходів;

    12) перевіряти стан додержання встановлених прав і свобод людини і громадянина відповідними державними органами, в тому числі тими, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, здійснюють виконання судових рішень, вносити в установленому порядку пропозиції щодо поліпшення діяльності таких органів у цій сфері;" - в этой части подать следует подать заявление Уполномоченному (сайт https://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=11796790); каск мне известно, представителя Уполномоченного в г.Киеве тна данный момент нет.

    Закон Украины "Про безоплатну правову допомогу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/3460-17), ст.14:

    "1. Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб: ...

    11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;..." - в

    этой части Вы имеете право на бесплатную правовую помощь как первичной, так и вторичной категории (составление процессуальных документов, представительство в судах, сопровождение производства). Центры бесплатной правой помощи смотрите: местные - https://legalaid.gov.ua/tsentry/.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    13.3%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 6 років досвіду

    Добрий день.

    Що стосується взагалі питання негласних слідчих дій.

    Відповідно до ст. 246 КПК України, Негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб. Негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені статтями 260, 261, 262, 263, 264 (в частині дій, що проводяться на підставі ухвали слідчого судді), 267, 269, 269-1, 270, 271, 272, 274 цього Кодексу, проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів. Рішення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій приймає слідчий, прокурор, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - слідчий суддя за клопотанням прокурора або за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором. Слідчий зобов’язаний повідомити прокурора про прийняття рішення щодо проведення певних негласних слідчих (розшукових) дій та отримані результати. Прокурор має право заборонити проведення або припинити подальше проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контроль за вчиненням злочину. У рішенні про проведення негласної слідчої (розшукової) дії зазначається строк її проведення.

    Тобто, проведення щодо Вас негласних слідчий дій можливо було би, якщо Ви підозрбвалися у вчиненні злочину. У такому разі слідчий, із погодженням з прокурором могли звернутися до слідчого судді та отримати дозвіл на проведення негласних дій. Чи проводилися вони, важко стверджувати. Можете звернутися до полції та з'ясувати, чи відкрито щодо Вас кримінальне провадження.

    Що стосується скасування довідки, то Ви маєте на це повне право, якщо вважаєте її неправомірною!

    У тому випадку, якщо Ви вважаєте, що правоохоронні органи вчиняли протиправні дії щодо Вас - зверніться із заявою до поліції. Протягом 24 годин повинні відкрити кримінальне провадження та Вам нададуть витяг з ЄРДР, після чого повинні будуть проводити слідчі дії та з'ясувати, чи були вчиненні такі дії чи ні.

    Сподіваюсь надана консультація Вам допомогла та була корисною!

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 6 років досвіду

    ЗВертатися до поліції відповідно до ст 214 КПК

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      В дбр написала, полиция игнорит, они же вместе с ОСББ это сами и сделали

    • Бубелянчик Наталия Владимировна Клієнт 4 роки тому

      #карательна_психіатрія в Україні руками поліції і ОСББ будинку


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України