Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 жовтня 2022, питання №74654 250₴

Выезд за границу мужчине в период военное положения

Здравствуйте. Есть ли возможность выехать за границу к жене и детям. Мне 22 года, по состоянию здоровья и потому что я не служил меня не мобилизируют. Жена с детьми находится в Германии, уже и получили вид на жительство, у нас двое детей и ещё племянница у жены на временном попечительстве. Я НЕ ЯВЛЯЮСЬ родным отцом детям.

Відповіді юристів (10)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    На жаль, з цих підстав Ви не зможете виїхати.

    Для того щоб Ви мали право на виїзд за кордон, необхідно, щоб на Вашому піклуванні знаходилось троє дітей до 18 років.

    Наскільки зрозуміло, тимчасово піклування дружини над племінницею ніяк не оформлено і разом Ви не мешкали, а тому це не дає право виїзду

    Можливо в Вашій ситуації є інші можливості.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Шахрайчук Дмитрий Клієнт 2 роки тому

      Тимчасове піклування оформлено, є нотаріально завірений документ. І як розуміти "разом ви не мешкали?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Піклування оформляється рішення органу опіки.

        Чоловік разом з племінницею не мешкав?

        Для виїзду за кордон визначальним фактором є саме утримання трьох і більше дітей.

        Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Питання в наданні належних доказів, наданих компетентним органом України, що саме ЧОЛОВІК, а не його жінка, на цей час утримує неповнолітніх дітей

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Дар'я!

    У Вашого чоловіка я поки що не бачу підстав для вихзду за кордон. Це було б можливо, якщо б у Вас з чоловіком було троє неповнолітніх дітей. У останніх роз'ясненнях ДПСУ про це зазначене наступне:

    "Виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, в тому числі і від різних шлюбів.

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

    Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

    Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

    Такими документами можуть бути:

    1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);

    або

    рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком;

    або

    рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;

    або

    2) посвідчення батька багатодітної сім’ї.

    Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

    Підтверджуючими документами можуть бути:

    рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.".

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Обов'язково на них відповім!

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Підстава перетину кордону у з'вязку з утриманням дітей вам вам не підходить (треба 3 -х і більше).

    Щодо здоров'я, то згідно роз'яснень Прикордонної служби дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:

    Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

    • Шахрайчук Дмитрий Клієнт 2 роки тому

      Чому не підходить? У нас двоє дітей та племінниця на тимчасовому опікунстві. Усього троє, але так вже вийшло що я не являюсь батьком

    Айвазян Юрій Климентійович

    Дар'я!

    На доповнення до моєї відповіді...

    Втім Ви можете переглянути згадані мною роз'яснення і, можливо, знайти інші підстави для виїзду! Дивіться їх тут: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Що стосується стану здоров'я чоловіка, то треба знати, про яку відмітку у приписному йдеться. Тоді можна точно сказати, чи має він право на виїзд чи ні!

    З'являться уточнення, звертайтесь до мене персонально!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. Нажаль, за ваших обставин ви не маєте права перетину кордону.ДО УВАГИ! Ознайомтесь за посиланням, можливо у вас є інші підстави для виїзду.

    Відстрочка від мобілізації ст.23

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420

    Офіційне роз'яснення прикодонної служби.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Якщо у вас виникнуть питання, задавайте їх тут, або натискайте кнопку звернутися.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Дмитро!

    ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ І ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ.

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    "08 серпня 2022 08:49

    Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі,згідно ст. 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду гр. України» якими можуть бути:

    - відмітка міграційної служби в паспортному документі «Постійне проживання в «___»/печатка «Оформлено виїзд на постійне проживання» ( назва країни і дата);

    - відмітка дипломатичної установи України в паспортному документі «Постійне проживання «___»/«Прийнятий на консульський облік» або довідка про перебування на консульськомуобліку, яка формується з використанням засобів відомчоїінформаційної системи МЗС.

    Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.Візи іноземних країн, які видаються чоловікам - громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним.

    Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном – мають право на виїзд з України, але:

    Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, підлягають консульському обліку.

    Під час перетинання державного кордону України такі особи мають надати відповідний паспортний документ з відмітками Державної міграційної служби України «Оформлено виїзд на постійне проживання» та дипломатичної установи України «Прийнятий на консульський облік».

    ЯК ПРАВИЛО, ЦЕ МОЖЛИВО, ЯКЩО Є ПМП ЗА ДОЗВОЛОМ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ АБО ЗА РІШЕННЯМ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ДЕРЖАВІ ПЕРЕБУВАННЯ.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024