Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 26 жовтня 2022, питання №74966

Реєстрація на спадщину

Після смерті дідуся батько пішов до нотаріуса та відмовився від спадщини на користь сина, вписавши його як спадкоємця. Через 6 місяців батько передумав і став на реєст на спадщину. Чи можна за бажанням батька все повернути назад?

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо брат ще не прийняв спадщину, батько може відізвати свою заяву.

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Анастасія!

    Коли помер дідусь? Це важливо для надання відповіді.

    Відмова від спадщини є безумовною та беззастережною. Тобто відмовитися від відмови після того, як минув строк на прийняття спадщини не можна ( вибачте за тавтологію). Загальний строк на прийняття спадщини - 6 місяців з дня смерті спадкодавця.

    Якщо дідусь помер у період, коли у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні було подовжено строк на вступ у спадщину до 10 місяців - потрібно рахувати дні. Напишіть, будь ласка.

    Успіхів Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Може буть, якщо спадкова справа ще не закрита. В іншому випадку батьку треба буде оформлювати дарчу. на сина.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття. Загальний термін для прийняття спадщини становить 6 місяців з дня відкриття спадщини-смерті спадкодавця чи оголошення його померлим. Зараз в умовах воєнного стану цей строк продовжено до 10-ти місяців. Якщо з дня смерті дідуся ще не минуло 10 місяців, то батько має право відкликати його відмову від прийняття спадщини.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України