Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 27 жовтня 2022, питання №74997

Продажа квартиры налог продавца

Здравствуйте, от какой суммы платится налог при продаже квартиры? От оценочной или от той что в договоре? И может ли в договоре быть разная сумма оценочная и та за которую договорились продавец с покупателем?

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Податки та всі платежі визначаються з оціночної вартості квартири, яка може не співпадати з вартістю продажу.

    Загальні податки складають:

    1. Держмито в розмірі 1% — обов'язково.
    2. Прибутковий податок 5% для резидентів і 18% для громадян інших країн — опціонально.
    3. Військовий збір — 1,5% — опціонально.

    Якщо ви володієте квартирою або будинком понад 3 роки та за звітний рік це перша угода, жодних додаткових платежів до державної скарбниці окрім держмита для вас не буде.

    Військовий збір доведеться сплачувати лише в тому разі, якщо вам потрібно буде платити податок на дохід фізичних осіб.

    Крім того, якщо нерухомість перейшла у спадок і ви захотіли її реалізувати, прибутковий податок також не стягується.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    За загальним правилом продаж нерухомості оподатковується:

    - податком на доходи фізичних осіб – 5%;

    - військовим збором 1,5%.

    Слід зазначити, що для нерезидентів розмір податку на доходи фізичних осіб при продажу нерухомості становить 18%.

    Зазначені податки потрібно заплатити до підписання договору купівлі-продажу нерухомості. Сума податків розраховується виходячи з оціночної вартості об’єкта.

    У разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, фізична особа сплачує (перераховує) податки за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (пп. «б» пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України).

    Звертаємо увагу! Пунктом 172.1 статті 172 Податкового кодексу України визначено дві умови, при одночасному дотриманні яких, дохід від продажу нерухомого майна не оподатковується:

    - якщо нерухомість перебувала у власності продавця більше трьох років;

    - якщо це перший продаж нерухомості протягом календарного року.

    Поряд з цим, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

    Нагадуємо, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи вважається виконаним і декларація не подається до податкових органів, якщо такий платник отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

    Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України