Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 28 жовтня 2022, питання №75030

Аліменти, змінити суму з твердоі грошовоі на суму від мінімального прожиткового на дитину відповідного віку

Добрий день. Питання щодо аліментів.
Позов від колишньоі дружини на аліменти в твердій грошовій сумі 2000грн на дитину 14 років.
Як це можна змінити на суму що виходить з прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, це буде 1372грн (2744*50%)
Платник не працює та має стару матір за якою доглядає, коштів бракує.

Відповіді юристів (11)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталля!

    Зменшити суму аліментів можна в судовому порядку, якщо для того є підстави.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь допомогти!

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    А ви вважаєте, що аліменти на диту 2000 грн. це дуже багато. Дуже цікава позиція жінки, а на 1370 грн. як дитина має жити не задумувались, і друге питання а чому батько не працює, він інвалід чи немає змоги працювати із-за хвороби. Дякуйте Богу, що з нього утримють аліменти в твердій грошовій сумі, а не у відсотку від доходів, бо в такому випадку якщо він не працюєте, і в нього немає підстав які дають йому право не працювати, або він стоїть на обліку як безробітний, то виконавець буде стягувати аліменти від середньомісячної заробітної плати регіону, і це буде далеко не 2000 грн. А ви коли виходили заміж за чоловіка в якого є дитина про що думали, що хтось буде годувати його дитину, а ви будете будувати щасливе сімейне життя.

    • Наталя Клієнт 2 роки тому

      Ви адвокат, чи проходяща мимо жіночка? Бо мені потрібна консультація спеціаліста!!! Я теж є отримувачем аліментів і отримую якраз оті 1370 грн про які ви пишите. А та позивачка що хоче 2000 грн отримала квартиру та автомобіль у власність за умови що аліменти не проситиме! Спеціалісти розглядають питання з професійноі сторони, а ви розглянули з позиціі пересічноі жіночки в халаті

      • Костюк Любовь Тарасовна
        Костюк Любовь Тарасовна 2 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

        Вам всі три адвокати дали майже аналогічну відповідь. І мені було б стидно звертатися з таким питанням на сайт. Нехай я буду жіночка в халаті, головне не така зла як ви.Удачі вам.
        • Наталя Клієнт 2 роки тому

          А ти просто бестолкова особа! Некомпетентна базарна баба!

    Мамай Ірина Євгеніївна

    ВІтаю,

    Врахувати, що прожитковий мінумум 2744 грн на дитину від 6 до 14 років, то 2000 грн. це і так мінімум.

    Однак, за бажанням ви звісно можете написати відзив на позовну заяву колишньої дружини та розписати матеріальне становище батька дитини. Суд має врахувати всі обставини.

    Однак, ця сума не буде незмінною. В подальшому мати дитини може звертатися до суду з вимогою збільшити аліменти відповідно до обставин, що склалися.

    • Наталя Клієнт 2 роки тому
      Я теж є отримувачем аліментів. Отримую 1392грн(50% від прожиткового на дитину відповідного віку) бо мій колишній працює офіційно на мінімальній заробітній платі в 6500 грн. Якщо цей безробітній про якого йде мова в запитанні влаштується офіційно на мінімалку, ситуація зі зменшенням аліментів з 2000 на 1392 спрацює
      • Мамай Ірина Євгеніївна

        Якщо вже є рішення суду,яке набрало законної сили про суму аліментів,то змінити їх ви теж можете через суд.

        • Наталя Клієнт 2 роки тому

          Є тільки позовна заява, суд через місяц

          • Мамай Ірина Євгеніївна

            Тоді пишіть відзив на позовну заяву зі своїми аргументами

            • Наталя Клієнт 2 роки тому

              Це до суда можна зробити? І краще тоді оформитись офіційно щоб були аргументи недостатньості доходу. Пропонують роботу на мінімалку 6500 грн.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України