Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 листопада 2022, питання №75914

Задолженность по алиментам.

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, хочу подати чоловіка на аліменти, але у нього велика заборгованість по алиментам на дітей від 1-го шлюбу. Чи правда, якщо я його подам його на аліменти, то йому борг нарахують по сумі яка на разі належить на одну дитину?

Відповіді юристів (4)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Не зрозуміле питання. Якщо Ви звернитеся до суду с заявою про стягнення аліментів, то вони будуть призначені судом в залежності від кількості дітей на утримання яких Ви стягуєте аліменти, в частини від всіх видів його заробітної плати (доходів) (1/4 чи 1/3), но не менше 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. При цьому заборгованість по аліментам на інших дітей, значення не має.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Мамай Ірина Євгеніївна
    Мамай Ірина Євгеніївна рік тому

    Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її батька і (або) у твердій грошовій сумі. Аліменти, спрямовані на утримання дитини, повинні бути достатніми і, разом з тим, співрозмірними з урахуванням мети аліментного зобов’язання.

    При визначенні розміру аліментів суд враховує:

    - стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

    - стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

    - наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

    - інші обставини, що мають істотне значення.

    Частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    Таким чином, розмір аліментів визначається виключно судом і у кожному конкретному випадку окремо.

    Ви просите своє, а суд, за наявними документами, вирішить як правильно прийняти рішення.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ірина!

    Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

    Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину - розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів).

    При цьому, суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати (частина друга і третя статті 182 Сімейного кодексу України).

    Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

    Відповідно до сатті 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд ураховує:

    1. стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
    2. стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
    3. наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків чи дочки, сина;
    4. наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
    5. доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
    6. інші обставини, що мають істотне значення.

    Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

    Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

    Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

    • на одну дитину - однієї чверті,
    • на двох дітей - однієї третини,
    • на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

    Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

    Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

    Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

    Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

    У 2022 році прожитковий мінімум на дітей становить:

    віком до 6 років:
    • з 1 січня 2022 року - 2100 гривень,
    • з 1 липня - 2201 гривень,
    • з 1 грудня - 2272 гривні;
    віком від 6 до 18 років:
    • з 1 січня 2022 року - 2618 гривень,
    • з 1 липня - 2744 гривень,
    • з 1 грудня - 2833 гривень.

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, діти від першого шлюбу ні яким чином вас не стосуються. У вас буде своє провадження, яке буде торкатись тільки вас і колишнього чоловіка.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Якщо є питання Задавайте.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України