Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 21 листопада 2022, питання №76041

Что делать если квартира которая досталась в наследство с большими долгами

Здравствуйте нужна помощь
Что делать е если моей Маме в наследство от Дедушки досталась квартира но в течении 6 месяцев в наследство не вступила официально за лет 7-10 там накапало много долгов в етой квартире весь етот период не кто не жил но за отопление и воду так всё и считали и долг рос хотя там не чем не пользовались.
И сейчас Мама хочет вступить в наследство и продать квартиру но нам говорят пока весь долг не погасить продать не сможет.
Можно ли както списать ети долги так как они на Дедушке а Мама как новый владелец

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Кристина!

    Це правда, що квартира переходить у спадщину разом з комунальними боргами, і їх прийдеться виплачувати. Так, що Вам треба зважити, що вигідніше - забути про неї чи успадкувати, оплатити борги, а потім продати.

    Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште короткий відгук.

    • Кристина Клієнт 2 роки тому

      Дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу! Не забудьте натиснути сыру галочку быля мого фото.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Разом з майном спадкуються і борги, але заборони на відчуження спадкового майна, якщо раніше не виносилось рішення про стягнення цих боргів, не має і Ви можете продати цю квартиру та сплатити ці борги після продажу.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Спадкоємцям потрібно було відразу звернутись до нотаріуса для успадкування тої квартири. Якщо б там не було кому жити, то квартиру можна було продати.

    За 7 чи 10 років, протягом яких в тій квартирі ніхто не жив, ніхто, напевне, не підписував документів про надання комунальних послуг. Можна спробувати звернутись до суду для зменшення боргів за водопостачання, постачання електроенергії та вивіз сміття у зв'язку з фактичним некористуванням за цей період такими послугами.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різних додаткових юридичних послуг. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію з цілим рядом різних юридичних послуг, написати тексти правничих документів тощо. Я можу допомогти Вам з написанням тексту позовної заяви.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України