Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
чи маю право на статус мати гороїня , якщо син був судимий?в мене семеро дітей,які мої дії,отримати як статус, дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Романе!
Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-ми річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім'ї.
Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні, Київську, Севастопольську міські державні адміністрації.
Клопотання про присвоєння почесного звання "Мати-героїня", що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.
Жінка до заяви також подає такі документи:
Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.
У нагородному листі про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», до якого додаються підтверджуючі документи, зазначаються дані про кількість дітей, дати народження дітей, місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла, конкретні заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках - причини, обставини та дати смерті дітей.
Після смерті удостоєного почесного звання, за наявності спадкоємців, нагрудні знаки та посвідчення до почесних звань залишаються у сім'ї померлого як пам'ять. Якщо у померлої особи, яку удостоєно почесним званням, відсутні спадкоємці, нагрудні знаки та посвідчення мають бути передані на зберігання до Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.
Натисність кнопку "звернутись", якщо будуть питання та активуйте сіру галочку біля мого профілю на знак подяки, якщо консультація задовільнила Вас
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
До присвоєння почесного звання “Мати-героїня” може бути представлена багатодітна матір, яка народила і виховала або виховує п’ятьох і більше дітей (до 8-річного віку) та забезпечує умови для їх зростання у сім’ї, створює сприятливі умови для здобуття освіти, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Почесне звання присвоюється за материнську самовідданість та зразкове виховання дітей, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.
Пакет документів із заявою про висунення кандидатури, багатодітною матір’ю подається на розгляд виконавчого комітету сільської (селищної), міської ради, а саме:
Додатково, для оформлення нагородного листа подаються трудові книжки працюючих, військові квитки, та інше, всі копії подаються разом з оригіналами.
З метою оперативної підготовки нагородного листа, багатодітна мати може підготовити коротку автобіографічну довідку на себе та всіх дітей. Копії всіх документів посвідчує сільська (селищна), міська рада.
Висунення осіб до відзначення почесним званням України “ Мати- героїня” здійснюється гласно виконавчими комітетами сільських (селищних), міських рад. За результатами обговорення та погодження кандидатури, сільська (селищна), міська рада порушує клопотання щодо присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”, та до документів багатодітної матері додає наступні документи, які подає до управління соціального захисту населення райдержадміністрації:
1. Рішення виконкому сільської (селищної), міської ради про представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання України “Мати - героїня” (3 екземпляри);
2. Нагородний лист в 6 екземплярах;
3. Акт обстеження умов проживання багатодітної сім'ї;
4. Соціальний паспорт багатодітної сім'ї встановленого взірця;
5. Довідку, видану багатодітній матері, про те що вона народила та виховала 5 (або більше) дітей до 8-річного віку, вказавши в дужках прізвище за чоловіком (у випадку заміжжя дочок) та серії і номер свідоцтва про народження дітей (3 екземпляри). Довідка подається у випадку розбіжностей, діти від різних батьків та інше.
6. Подання на ім’я голови райдержадміністрації щодо присвоєння почесного звання.
Таким чином, розгляд нагородних матеріалів на багатодітних жінок відбувається поетапно:
1. Нагородні документи готуються сільськими, селищними, міськими радами та передаються до управління соціального захисту населення на розгляд відповідної комісії райдержадміністрації.
Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження такої заяви.
2. У разі підтримки кандидатури районною державною адміністрацією нагородні матеріали надсилаються департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
3. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації розглядає нагородні документи та подає до облдержадміністрації.
4. Облдержадміністрація опрацьовує нагородні документи на предмет законності висунення кандидатур на нагородження та наявності всіх документів, що підтверджують статус жінок, їх місце проживання, кількість дітей, інші дані та надсилає на погодження до Міністерства соціальної політики України.
5. Після отримання погодження Міністерства соціальної політики України нагородні документи подаються до Адміністрації Президента України, де формується відповідний Указ Президента України.
6. Кінцеве рішення про присвоєння почесного звання України “Мати-героїня” розглядається Адміністрацією Президента України та підписується відповідним Указом Глави держави.
Разова грошова допомога виплачується в 10-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи на 1 січня року видачі Указу Президента України.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.