Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 24 листопада 2022, питання №76202

Визнання батьківства, яким чином

Син проживає з жінкою не в шлюбі (у "цивільному шлюбі"). Вона має неповнолітню дитину від іншого чоловіка. Чи може син за згодою жінки офіційно стати батьком цієї дитини із занесенням відповідного запису до свідоцтва про народження?

Відповіді юристів (9)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ольга!

    Він може усиновити неповнолітню дитину у разі позбавлення біологічного батька його батьківських прав. Останнє робиться в судовому порядку.

    Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись. біля мого фото. Якщо консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук.

    • Ольга Клієнт 2 роки тому

      Записаний у свідоцтві "зі слів матері"

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Так він біологічний батько чи ні?

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Багато що залежить від того, чи оформлений юридично батько дитини. В залежності від внесених в актовий запис про народження відомостей про батька, можливі різні варіанти.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Ольга Клієнт 2 роки тому

      Записаний у свідоцтві "зі слів матері"

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ольго.

    Він може розпочати процедуру усиновлення, якщо батько записаний за ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України. У дитини ж напевно є батько згідно із свідоцтвом про народження: він або дійсний, або написаний за вказівкою матері. Ось із цього і потрібно виходити.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Ольга Клієнт 2 роки тому

      Записаний у свідоцтві "зі слів матері"

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Тоді потрібно проходити процедуру усиновлення.

        Успіхів.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго дня. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 Сімейного кодексу України.

    Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років.

    Не можуть бути усиновлювачами особи, які:

    1) обмежені у дієздатності;

    2) визнані недієздатними;

    3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

    4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

    5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

    6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

    7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

    8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

    9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

    10) були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

    11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;

    12) є особами без громадянства;

    13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.

    Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України