Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Відповідно до Постанови ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ "Про право власності на окремі види майна" п. 8 "Електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами, крім газових пістолетів і револьверів та патронів до них, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України". Підкажіть, будь ласка, у якому підзаконному акті я можу дізнатися, що вважається електрошокером, згаданим у законі, а що ні. Сподіваюся, що електрошокери, що продаються в магазинах, не малися на увазі законом.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Пункт 8 Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об’єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого постановою ВРУ від 17.06.1992 р. № 2471-XII. забороняє громадянам України володіти:
«Електрошоковими пристроями та спеціальними засобами, що застосовуються правоохоронними органами, окрім газових пістолетів і револьверів та патронів до них, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії».
Тут дійсно виникає запитання: заборонено всі електрошокові пристрої, чи лише ті, що застосовуються правоохоронними органами?
На сьогодні в правоохоронних органів на озброєнні електрошокери ІР-4 та ІР-5 (шокери, які пройшли випробовування в ДІУЦ «Спецтехніка» та мають позитивний висновок). А як же бути з іншими китайськими ліхтариками-шокерами, які не застосовуються правоохоронцями?
Судових рішень щодо вилучення китайських ліхтариків-шокерів у громадян України немає, а ось щодо ввезення їх на територію України — вже є. Для прикладу, постанова Малиновського районного суду міста Одеси у справі № 521/13773/13-пв. У ній зазначається таке:
«За результатами проведеної експертизи Одеською службою з експертного забезпечення митних органів було встановлено, що надані для дослідження предмети є спеціальними засобами — електрошоковими пристроями з ліхтариками, призначені для активної оборони (Висновок Одеської служби з експертного забезпечення митних органів від 04 липня 2013 року № 142001102-2248).
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Електрошокери можна віднести до спецзасобів. Для носіння чи зберігання більшості спецзасобів потрібно отримати дозвіл. Не потрібний дозвіл поліції на придбання в спеціалізованому магазині аерозолю сльозоточивої та дратівної дії (газового балончика).
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.
Доброго дня, Юрію Клементійовичу! Дякую за розгорнуту відповідь. У зазначеній справі експертиза визнала ліхтарики шокерами, але можливо це стосується тільки тих моделей, які експертиза досліджувала? На жаль, не можу знайти в реєстрі зазначену Вами судову справу, оскільки там використовуються інші номери, вони виглядають приблизно так: 56333298