Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день!
Нам нужно сделать запрос в архив, чтоб найти свидетельство о рождении.
Ситуация такова:
Дед Полины Борис умер в РФ, но родился в Украине. Гражданство у него было РФ, жил он тут, сейчас нам нужно добыть его свидетельство о рождении тк мы очень хотим покинуть это государство-агрессор, получить гражданство Израиля и скорее отказаться от российского. Сами мы это сделать никак не можем по причинам, связанным с войной. Фактически весь поиск документов сейчас сосредоточен на том, что нам нужно исследовать происхождение Бориса и доказать, что он — еврей по матери, проблема в том, что мы не знаем даже имен его родителей, поэтому и запрашиваем свидетельство о рождении.
Борис — дедушка Полины по отцовской линии. Ближайший живой родственник Бориса — папа Полины, он выдал нам нотариальную доверенность на поиск всех документов, но эта доверенность работает только в РФ.
Скажите, пожалуйста, реально ли решить этот вопрос, можете ли вы с этим помочь, и сколько это может стоить? Если вы подобным не занимаетесь, может подскажете, к кому обратиться?
Оставляем для связи контакты наших друзей в Украине, которые помогают нам в этом вопросе.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Свідоцтва про народження Ви не отримаєте, але архівну довідку - цілком можливо. Її буде достатньо для встановлення походження.
Через адвокатський запит це можливо зробити, але потрібно більш інформації. Для того щоб побачити контакти необхідно щоб Ви натиснули кнопку "Звернутись"
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте.
На самом деле, я б Вас советовал обратиться к специализирующимся на этом вопросе фирмам. Они есть в Украине, это точно.
Но в целом, для восстановления свидетельства о рождении обращаться можно с заявлением о выдаче дубликата свидетельства:
- в отделение ЗАГСа (Органы записи актов гражданского состояния) любого региона Украины,
или
- в дипломатическое представительство Украины, или в консульское учреждение (консульство), если заявитель находиться в другой стране.
В Украине система работы отделений ЗАГСа централизованная, это значит, что государственный реестр, в котором ведется учет данных – единый. Обращаться можно вне зависимости от места выдачи оригинала свидетельства или проживания заявителя. Правда, в случае обращения в ином регионе от региона выдачи свидетельства о рождение, сама процедура выдачи будет проходить немного дольше обычного. Это обусловлено тем, что сотрудники ЗАГСа обязаны сделать запрос в регион выдачи свидетельства о рождение, и только после получения положительного ответа выдают дубликат свидетельства.
В случае отсутствия записей о заявителе в едином реестре, сотрудники ЗАГСа делают запрос в архив. Если человек был рожден после 1940 года и архив подтвердил факт рождения, то его данные заносятся в единый реестр, и выдается свидетельство о рождении.
Занимает такая процедура больше месяца, тогда как выдача дубликата свидетельства о рождении без участия архива, составит 2-3 дня.
ПОЛУЧЕНИЕ СПРАВКИ О РОЖДЕНИИ
Получить дубликат свидетельства о рождении в ЗАГСе возможно только в случае, если человек жив. В ином случае заявителю уже обращаться надо не в ЗАГС, а непосредственно в архив. Архивные учреждения не уполномочены выдавать свидетельства о рождении или браке, потому они выдают архивные справки, в которых содержатся сведения о рождении человека.
В случае необходимости подтверждения данных о рождении умершего человека, в архив могут обращаться:
- родственники (нужно предоставить документы, подтверждающие их родственные связи);
- доверенная особа уполномочена родственниками умершего (на основании доверенности);
- адвокат (имея право предоставлять правовую помощь, подает запрос о предоставлении архивной справки).
Данные, которые помогают и упрощают сотрудникам в поиске архивной информации о рождении человека:
- точное место жительства семьи;
- какого вероисповедования человек;
- какую церковь посещала семья;
- копия любого документа имеющего отношение к факту рождения человека или других ведомостей о человеке в документах его родственников.
Процедура получения архивной справки следующая:
- подача заявления о необходимости предоставления сведений о рождении человека в архив;
- оплата госпошлины за предоставленные услуги архивом;
- получение архивной справки в архиве.
Советовал бы обратиться к колегам по этой ссылке: https://vreshetov.com/stati/nedvizhymoe-imuschestv...
Они уже достаточно давно занимаются подобными вопросами и имеют большой опыт.
Всего доброго! Удачи!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Добрый день!
Если ваш родственник родился в Украине , то в архиве ЗАГСа должна храниться актовая запись факта рождения.
Согласно доверенности переведенной на украинский язык представитель , может подать заявление о выдаче такой справки, для подтверждения факта рождения ее достаточно.
Все остальное должны устанавливать в стране гражданства.
Процедура повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану досить врегульована наказом Міністерства юстиції України, який називається "Правила державної реєстрації актів цивільного стану".
Згідно з цим порядком за повторною видачею свідоцтва про народження дитини можуть звернеться:
Особам, які позбавлені батьківських прав дублікат свідоцтва про народження не видається.
Які документи вам знадобляться для відновлення свідоцтва про народження
Вам знадобиться наступний перелік документів на відновлення втраченого свідоцтва про народження:
Також звернути увагу, що Міністерство юстиції України має свій портал онлайн послуг, серед яких і повторна видача документів відділами реєстрації актів цивільного стану. У нинішніх умовах це дуже актуально, оскільки будучи в будь-якому місті ви можете отримати послугу, не виходячи з дому просто переходячи за наступним посиланням: https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/zayava/ .
Для отримання свідоцтва повторно вам необхідно звернутися в будь-який територіальний відділ РАЦСу. Якщо ви до цих пір проживаєте там, де вам видавався документ, то це істотно полегшить завдання, оскільки повторна видача відбувається на основі актового запису за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян, і також перевіряються архівні записи відділу РАЦСу, який видавав документ.
Якщо ж ви змінили місце проживання, то в такому випадку звертайтеся до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання, вони ж в свою чергу пишуть запит до органу, який видавав документ.
Скільки відновлюється свідоцтво про народження
Людям, які особисто звернулися до відділу реєстрації актів цивільного стану, видача свідоцтва про народження повторно здійснюється в день звернення за таких умов:
Якщо ж з певних причин ви звернулися поштовими засобами зв'язку, повідомляючи про втрату свідоцтва про народження, то відновлене свідоцтво пересилається поштовими засобами зв'язку протягом 7 днів, але не Вам особисто, а на відділ РАЦСу за вашим місцем проживання, в якому ви вже отримуєте документ особисто при пред'явленні паспорта.
ВАЖЛИВО! У разі відмови РАЦСу видавати вам необхідний документ, домагайтеся того, щоб подібна відмова була оформлена письмово. Після цього можна звертатися до суду по місцю реєстрації.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
Дійсно, для отримання довідки про народження діда Вам прийдеться звернутись до державного архіву! Це також може зробити за Вас уповноважений Вами адвокат за відповідним адвокатським запитом. Так, можливо, буде скорше і надійніше! Але спочатку трохи загальної інформації, аби Ви уявляли собі, як відбувається отримання такої інформації!
У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з Російською Федерацією і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів, відповідно до листів Державної архівної служби України від 02.03.2022 № 1087/2.03-14/0 та від 14.04.2022 № 1419/2.03-14/0 Центральний державний архів вищих органів влади та управління України припиняє опрацювання та приймання на розгляд нових запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з Російської Федерації, а також припиняє будь-яку комунікацію з архівними, іншими установами та громадянами Республіки Білорусь, яка є посібником агресії, опрацювання та надання відповідей на запити громадян цієї країни, які надходять на адресу архіву.
Виконання запитів громадян державними архівами здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» (ст. 18, 35), Правил роботи архівних установ, затверджених наказом Мін’юсту від 08.04.2013 № 656/5, зареєстрованим у Мін’юсті 10.04.2013 за № 584/23116 (пункт 4.2 глави 4 розділу VІ), Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженого наказом Мін’юсту від 02.03.2015 № 295/5.
Запити, що виконуються державними архівами, поділяються на такі види:
- соціально-правового характеру;
- тематичні;
- персональні;
- майнові.
Що таке запити соціально-правового характеру, бо саме такий зщапит в архів Вам і потрібен!Запити соціально-правового характеру – запити фізичної або юридичної особи, пов’язані із соціальним захистом, спрямовані на забезпечення їх законних прав та інтересів, у тому числі пенсійне забезпечення та отримання пільг і компенсацій відповідно до законодавства та міжнародних зобов’язань України, що передбачають витребування інформації про:
- реєстрацію актів громадянського стану;
- національність (підтвердження громадянства України);
- освіту;
- трудовий стаж (для трудових книжок лише архівна довідка) та заробітну плату;
- пенсії;
- присудження наукових ступенів, присвоєння вчених звань і підвищення кваліфікації;
- нагороди, присудження почесних звань;
- творчу діяльність, авторські та суміжні права на наукові й інші праці;
- службу у Збройних силах СРСР, Українському війську;
- військову службу в складі діючої армії в період бойових дій, у тому числі під час виконання інтернаціонального обов’язку;
- участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- поранення, стан здоров’я та перебування у військово-лікувальних установах;
- участь у Другій світовій війні;
- перебування в партизанських загонах та з’єднаннях, участь у підпільному русі в період Другої світової війни;
- перебування в евакуації, на окупованій території України та інших держав у період Другої світової війни, у нацистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання в період війни;
- примусове вивезення з тимчасово окупованої території до Німеччини та інших країн Центральної та Східної Європи в період Другої світової війни;
- репресії, депортації, розкуркулення, позбавлення волі та виборчих прав (у тому числі про конфіскацію майна) і наступну реабілітацію.
Порядок виконання запитів такий:Виконання запитів юридичних та фізичних осіб здійснюється у строки, встановлені законодавством, і контролюється керівництвом архіву.
Запит фізичної особи може стосуватися самого(ї) заявника (заявниці), осіб, що перебувають на його (її) утриманні, під опікою або піклуванням, його (її) померлої(го) дружини (чоловіка), близьких родичів (батьків, дітей, сестер, братів, баби, діда та ін.).
Виконання запитів в архіві організовується за наявності в запиті:
У запитах, надісланих електронною поштою, має бути зазначена зворотна поштова адреса запитувача, оскільки архів відправляє відповіді у паперовому вигляді.
Для юридичної особи обов’язковим є оформлення запиту на бланку установи за підписом керівника.
Анонімні запити (без зазначення прізвища, ім’я та по батькові заявника, повної поштової адреси) не реєструються і до виконання не приймаються.
Запити розглядаються керівництвом архіву, направляються на виконання до відповідного структурного підрозділу або безпосередньо виконавцю і виконуються на підставі оригіналів документів та друкованих видань, що зберігаються в архіві.
Під час виконання архівом повторних запитів перевіряється відповідність змісту раніше виданої архівної довідки відомостям, що є в документах, і у випадку виявлення додаткових відомостей архів включає їх до змісту архівної довідки, що видаватиметься повторно.
Строк виконання запиту не може перевищувати тридцяти днів з моменту його реєстрації. У разі необхідності строк виконання продовжують за рішенням керівника архіву, про що обов’язково інформують заявника. Загальний строк виконання запиту не повинен перевищувати сорока п’яти днів.
Швидкість та результативність пошуку залежать від повноти й точності вказаних у заяві вихідних даних.
Для отримання архівної довідки (копії, витягу) необхідно подати заяву, яку можна оформити в довільній формі чи скористатися зразком.
Зразок форми заяв для соціально-правових запитів я можу Вам надати за потреби.Центральний державний архів вищих органів влади та управління України приймає запити, надіслані звичайною поштою на адресу:
вул. Солом’янська, 24, м. Київ, Україна, 03110
або електронною поштою на адресу:tsdavo@arch.gov.ua
Оформлення відповідей на запити здійснюється відповідно до Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 02 березня 2015 р. № 295/5
Увага! Ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» з вимогою розгляду звернення (запиту) у 5-денний термін стосується лише інформації про діяльність Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України як державного органу і не поширюється на виконання архівом соціально-правових, майнових, тематичних, персональних запитів за документами Національного архівного фонду.
Запити щодо надання інформації за документами Національного архівного фонду, які зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, підпадають під юрисдикцію Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» і виконуються в терміни, визначені «Правилами роботи архівних установ України».
Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, РАДЖУ СПРОБУВАТИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО КАМ'ЯНОГО АРХІВУ. - це архів єврейської спадщини на Україні. Я вважаю там вам зможуть допогти.
04070, Україна,
м. Київ-70,
вул. Волоська, 8/5, корп. 5.
+38 /044/ 463-5789
centerjudaica@gmail.com
www.judaicacenter.kiev.uahttps://www.facebook.com/judaica (Facebook)
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрый день!
Адвокат на основании договора о предоставлении правовой помощи может направить запрос в архив для получения справки о рождении Бориса, где будет указана дата рождения, место рождения, родители и дополнительная информация при наличии. Для оценки успешности получения необходимой информации нужно понимать, где и в каком году родился Борис.
При возникновении дополнительных вопросов нажимайте кнопку "Обратиться". Буду рад помочь.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Світлано!
У даному випадку потрібно подавати запит до державного архіву за місценародженням Бориса. Виконання запитів громадян державними архівами здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” (ст. 18, 35), Правил роботи архівних установ, затверджених наказом Мін’юсту від 08.04.2013 № 656/5 (пункт 4.2 глави 4 розділу VІ), Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженого наказом Мін’юсту від 02.03.2015 № 295/5.
Виконання запитів юридичних та фізичних осіб (далі – запити) здійснюється у строки, встановлені законодавством, і контролюється керівництвом архіву.
Запит фізичної особи може стосуватися самого(ї) заявника (заявниці), осіб, що перебувають на його (її) утриманні, під опікою або піклуванням, його (її) померлої(го) дружини (чоловіка), близьких родичів (батьків, дітей, сестер, братів, баби, діда та ін.).
Виконання запитів в архіві організовується за наявності в запиті:
Запити розглядаються керівництвом архіву, направляються на виконання до відповідного структурного підрозділу або безпосередньо виконавцю і виконуються на підставі оригіналів документів та друкованих видань, що зберігаються в архіві.
Під час виконання архівом повторних запитів перевіряється відповідність змісту раніше виданої архівної довідки відомостям, що є в документах, і у випадку виявлення додаткових відомостей архів включає їх до змісту архівної довідки, що видаватиметься повторно.
Строк виконання запиту не може перевищувати тридцяти днів з моменту його реєстрації. У разі необхідності строк виконання продовжують за рішенням керівника архіву, про що обов’язково інформують заявника. Загальний строк виконання запиту не повинен перевищувати сорока п’яти днів.
Швидкість та результативність пошуку залежать від повноти й точності вказаних у заяві вихідних даних.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Зразок заяви про надання архівної довідки про народження:
Директору (назва архіву)
(ініціали та прізвище директора)
Від
адреса
тел.
паспорт: серія №
виданий
“” р.
ЗАЯВА
Прошу видати архівну довідку про народження (вступ у шлюб, смерть)
прізвище, ім’я, по батькові
Реєстрація проведена
в році.
Віросповідання
Батько
Батьки:
Мати
Додаткові відомості
Довідка необхідна для
“” 201р.
підпис