Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Допомагав фінансово кілька місяців жінці, яка ВПО з дітьми прибула в наше місто.
По стану здоровя на лікування і на дітей її, как би вона потребувала гроші.
Домовилися що як зявляться гроші в неї-розрахується, повірив.
Проте,пізніше постійно переносила дату зустрічі, щоб обговорити питання повернення коштів.
Зараз схильний думати що вертати не збираеться, на звязок не хоче виходити.
Кошти через банк перекидав, є квитанції ,рахунки,тел.номер, сторінка в фейсбуку, переписка наша в мессенжерах.
Питання таке, які шанси маю подати заяву про шахрайство?.
я по суті добровільно платив, повірив.
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Об'єктивних ознак шахрайства у даному випадку малувато. Не думаю, що поліція буде цим займатись. Але зробити попередження людині про те, що будете подавати заяву до поліції та суду, абсолютно точно потрібно.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Договір позики укладається як в усній так, і в письмовій формі. В Цивільному кодексі України зазначено, що договір позики укладається в письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми (ч.1 ст. 1047 ЦК України). Розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян може встановлюватися законами чи постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету міністрів України.
Тому вам треба звертатися до суду а не до поліції, склад злочину шахрайства відсутній.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіУ судовому порядку ви 100 повернитися кошти, якщо є квитанції про сплату, а також переписки де людина визнає що вона зайняла кошти і віддасть.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На жаль, ані для звернення просто зараз до суду, ані, тим більше, для звернення до поліції жодних підстав не бачу: Ви давали грошіф цілком добровільно. А те, жіночка не поспішає їх повертати - це цілком цивільно правові відносини. Ви ж давали гроші добровільно і могли ппередбачати, що вони можуть і не повернутись до Вас.
До того ж довести, що ці гроші Ви дійсно їй передали буде доволі проблематично, якщо тому не має свідків.
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Постараюсь допомогти.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Рекомендую Вам подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о мошенничестве по ст.190 Уголовного кодекса Украины, о чём в полиции Вам должны выдать извлечение из Единого реестра досудебных расследований.
Всего доброго!
Удачи Вам!